Gilkinet wil dat snelheidsboetes proportioneler worden
Minister van Mobiliteit Georges Gilkinet wil dat de straffen voor snelheidsovertredingen meer in verhouding staan tot de ernst van de overtredingen en het risico voor andere weggebruikers, zeker de meest kwetsbare.
De ongevallenstatistieken zijn niet goed. De cijfers zitten opnieuw op het niveau van voor de coronapandemie. Verschillende ministers komen daarom deze week met initiatieven.
Federaal minister Gilkinet pleit voor de invoering van veel hogere boetes voor zeer ernstige snelheidsovertredingen. Dat zegt hij in de kranten van Sudpresse en aan Belga. Vandaag is de hoogte van de boetes lineair: 56 euro voor de eerste 10 km/u boven de snelheidslimiet en vervolgens 6 euro buiten de bebouwde kom of 11 euro in de bebouwde kom per extra km/u.
Dat weerspiegelt niet het risico dat wordt gecreëerd, zegt Gilkinet. Bij meer dan 21 km/u boven de snelheidslimiet wil hij veel hogere boetes. Hij heeft het voorstel voorgelegd aan de ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken.