Zondag 26/03/2023

NieuwsCoronavirus

Europese Commissie komt samen over ‘gecoördineerde aanpak’ Chinese covidbesmettingen

Het cabinepersoneel van Air China bij aankomst op de luchthaven van Los Angeles. Beeld AFP
Het cabinepersoneel van Air China bij aankomst op de luchthaven van Los Angeles.Beeld AFP

De Europese Commissie komt deze voormiddag samen om ‘te praten over mogelijke maatregelen voor een gecoördineerde aanpak’ van de EU-lidstaten tegenover de explosie van covidbesmettingen in China.

Redactie

De bedoeling van de bijeenkomst is om met de lidstaten van de Europese Unie en de Europese gezondheidsagentschappen te praten over mogelijke maatregelen voor een gecoördineerde Europese aanpak, bevestigt een woordvoerder van de Europese Commissie.

Na de plotse stopzetting van het zerocovidbeleid in China, wat leidde tot een grote golf van besmettingen, zijn verschillende landen wereldwijd ongerust dat nieuwe virusvarianten zich zouden verspreiden vanuit China.

Italië besliste woensdag al om alle reizigers vanuit China verplichte tests op te leggen. Japan had die maatregel al genomen, en ook de VS deed woensdag hetzelfde.

Ons land legt reizigers uit China voorlopig geen beperkingen op omdat de bevolking ondertussen goed is beschermd tegen het virus, meldt het kabinet van minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (Vooruit). Onder meer burgemeester van Brugge Dirk De fauw (cd&v) had daar woensdag wel voor gepleit. De Belgische regering volgt de situatie op de voet op en volgt het advies van het Europees centrum voor ziektepreventie en -bestrijding ECDC. Niet-essentiële reizen naar China worden afgeraden “tot de situatie stabiliseert”.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234