Donderdag 08/06/2023

NieuwsEnergie

Engie gaat opnieuw vaste contracten aanbieden

null Beeld AFP
Beeld AFP

Marktleider Engie biedt voor residentiële en kleine professionele klanten vanaf 1 april opnieuw vaste contracten aan voor elektriciteit en gas. Voor variabele contracten schakelt Engie over op maandelijkse indexeringen, zo meldt het bedrijf donderdag. Luminus was tot dusver de enige die weer vaste contracten aanbood, sinds januari.

Redactie

Engie voert de wijzigingen door naar aanleiding van de prijsdalingen sinds begin dit jaar voor energie. De prijzen op de groothandelsmarkten bevinden zich weer op het niveau van het najaar van 2021.

Vanaf 1 april herintroduceert Engie een contract met vaste prijs en een looptijd van een jaar in zijn aanbod. “Easy Vast zal beschikbaar zijn in een beperkte hoeveelheid en is bestemd voor klanten met een vast contract dat wordt vernieuwd in juni 2023 en voor consumenten die stabiliteit en zekerheid op lange termijn verkiezen”, klinkt het.

Lees ook

De ‘warmtepompnorm’ komt eraan. En die kan gevolgen hebben voor uw energiefactuur

‘Onhoudbare prijzen’ kunnen terugkeren: waarom China (en niet Rusland) dit jaar de hoogte van uw energiefactuur zal bepalen

Engie zal de contracten met vaste prijs “geleidelijk en gecontroleerd herintroduceren, rekening houdend met de algemene verwachtingen van de Belgische markt en met de evolutie van de marktomstandigheden”.

Met een maandelijkse indexering in plaats van driemaandelijkse indexering voor nieuwe contracten vanaf 1 april 2023 zal het contract ‘Easy Variabel’ voortaan ook sneller de prijsevoluties op de groothandelsmarkten reflecteren.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234