NieuwsRode Duivels
Domenico Tedesco (37) zo goed als zeker nieuwe bondscoach van de Rode Duivels
Domenico Tedesco komt steeds nadrukkelijker in beeld als opvolger van Roberto Martinez. Er zou een akkoord zijn tussen de 37-jarige Duitser en de Belgische bondstop voor een contract als bondscoach van de Rode Duivels tot na het WK van 2026, melden verschillende media. De Raad van Bestuur van de Voetbalbond moet dit eerstdaags nog goedkeuren.
Sinds het vertrek van Roberto Martinez na het teleurstellende WK in Qatar is de Koninklijke Belgische voetbalbond op zoek naar een nieuwe hoofdcoach en technisch directeur, twee functies die Martinez combineerde.
Lees ook
Hans Vandeweghe: ‘De aanstelling van Tedesco als bondscoach is een goede zet. Al is het ook een klein gokje’
Domenico Tedesco was al even in beeld om nieuwe hoofdcoach te worden. Maandag was de KBVB al naar Duitsland gereisd om gesprekken te voeren. De 37-jarige Italiaanse Duitser voetbalde zelf nooit op hoog niveau maar is een universitair geschoold ingenieur die al op jonge leeftijd begon te coachen. Tedesco werd in september ontslagen bij RB Leipzig nadat hij enkele maanden eerder met de Duitse ploeg de DFB-Pokal had gewonnen. Eerder deed hij ervaring op bij Schalke 04 en Spartak Moskou.
Het is nog wachten op een fiat van zijn laatste club, RB Leipzig. Ook de Raad van Bestuur van de Voetbalbond moet nu nog goedkeuring geven, maar dat zou slechts een formaliteit mogen zijn. Verwacht wordt dat dat woensdag gebeurt.
Met Frank Vercauteren (66) zou ondertussen een principeakkoord zijn om technisch directeur te worden. Ook dat nieuws wil de KBVB pas officieel bevestigen als alles rond is, vermoedelijk in de loop van de komende dagen. Vercauteren zou met zijn ervaring een goede aanvulling zijn op de relatief jonge Tedesco.