NieuwsSport
Carl Hoefkens volgt Alfred Schreuder op als hoofdcoach van Club Brugge
Club Brugge is de opvolger van de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder niet ver gaan zoeken. Blauw-zwart geeft het vertrouwen aan Carl Hoefkens, die de stap zet van assistent naar hoofdcoach.
“Ik wil mij volledig geven om bij te dragen aan de verdere uitbouw en successen van Club”, aldus Hoefkens, die zal bijgestaan worden door beloftencoach Rik De Mil en ex-speler Paul Okon.
Alfred Schreuder volgde begin januari de naar AS Monaco vertrokken Philippe Clement op, maar trekt vijf maanden later en met een landstitel op zak naar Ajax. Club moest dus alweer op zoek naar een nieuwe coach en kwam daarvoor uit bij Carl Hoefkens. Die had intern indruk gemaakt en viel ook naar de buitenwereld toe op met zijn actieve coaching langs de zijlijn. Genoeg voor blauw-zwart om Hoefkens meteen een kans te geven als hoofdcoach. Hij zal bijgestaan worden door Rik De Mil (beloftencoach van Club NXT) en ook ex-Club-speler Paul Okon vervoegt de trainersstaf.
“Ik kijk enorm uit naar deze nieuwe rol”, vertelt Hoefkens op de site van Club. “Ik denk dat ik niet lieg als ik mezelf een man van het huis mag noemen. Net zoals ik als speler, talent coach en assistent het onderste uit de kan wou halen wil ik ook als trainer mij volledig geven om bij te dragen aan de verdere uitbouw en successen van Club Brugge. Samen met de bestaande staf en nieuwe gezichten voelen we ons gewapend om deze uitdaging aan te gaan.”
Zoals Hoefkens zelf aangeeft, kent hij alvast het huis. Naast het feit dat hij er de voorbije jaren actief was als assistent, kwam hij ook als voetballer uit voor de club (2009-2013). Hij droeg in die periode ook de aanvoerdersband.