Maandag 29/05/2023

NieuwsFilm

Broers Dardenne eisen dat hun film ‘Tori et Lokita’ van affiche Iraans filmfestival wordt gehaald

'Tori et Lokita.' Beeld christine plenus
'Tori et Lokita.'Beeld christine plenus

De broers Jean-Pierre en Luc Dardenne eisen dat hun laatste langspeelfilm ‘Tori et Lokita’ van de affiche van het Fajr Internationaal Filmfestival in de Iraanse hoofdstad Teheran wordt gehaald. Dat laat het Belgische regisseursduo donderdag weten op Instagram.

Redactie

De broers noemen het festival op Instagram het “uitstalraam van een dictatoriaal en moordzuchtig religieus regime dat wij veroordelen”. Het programmeren van Tori et Lokita is in tegenspraak met de talrijke petities die de Dardennes hebben ondertekend om de harde onderdrukking van de manifestaties tegen het Iraanse regime aan de kaak te stellen, luidt het.

Les films du Fleuve, het productiehuis van de broers, zegt in een mededeling niet te weten hoe het Iraanse filmfestival een kopie van Tori et Lokita in handen heeft gekregen. “We zijn dat aan het onderzoeken.”

Iran is al geruime tijd in de ban van protesten tegen het regime. Die barstten los na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini op 16 september 2022. Zij stierf na haar arrestatie door de zedenpolitie, die haar had ingerekend omdat ze de kledingvoorschriften voor vrouwen zou hebben overtreden.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234