NieuwsVerenigde Staten
Zware kritiek voor senator Ted Cruz, die naar Mexicaans resort vloog tijdens noodweer in thuisstaat Texas
Ted Cruz, Republikeins senator voor de staat Texas, heeft felle kritiek gekregen voor een vakantie-uitje naar het Mexicaanse Cancún. Cruz werd in het vliegtuig gefotografeerd, terwijl miljoenen Texanen zonder elektriciteit en verwarming zitten door de koudegolf en sneeuwstormen in de VS. De Democraten vragen om zijn ontslag. Ondertussen heeft Cruz rechtsomkeer gemaakt.
De foto’s van Cruz in het vliegtuig werden massaal gedeeld op sociale media. “Raad eens welke senator uit Texas naar Cancún is gevlogen terwijl de staat doodvriest en mensen water moeten koken?”, zo stak Democratisch parlementslid Gene Wu het vuur aan de lont.
De 50-jarige senator heeft zijn reis ondertussen afgebroken. Op de luchthaven van Cancun stond hij kort de pers te woord vooraleer hij weer op het vliegtuig stapte. “Nu de school deze week de deuren sloot, vroegen onze dochters om een reisje te maken met vrienden”, aldus Cruz. “Ik wilde een goede vader zijn, dus ik ben gisteravond met hen mee naar hier gevlogen en vlieg deze namiddag terug. Mijn personeel en ikzelf staan voortdurend in contact met lokale leiders en leiders van de staat om uit te spitten wat er in Texas is gebeurd.”
Guess which US Senator from Texas flew to Cancun while the state was freezing to death and having to boil water? pic.twitter.com/fNY00EmMMR
— Gene Wu (@GeneforTexas) 18 februari 2021
De Democratische partij in Texas vraagt intussen om zijn ontslag. “Neem ontslag”, tweette de partij. “Cruz symboliseert wat de Republikeinse partij en haar leiders geworden zijn: zwakke, corrupte, onbekwame politici die niets geven om de mensen die ze vertegenwoordigen.”
Meer dan vier miljoen Texanen kwamen deze week zonder stroom en verwarming te zitten als gevolg van de sneeuwstorm. Bij 500.000 inwoners is de situatie nog altijd niet verholpen. Bij veel inwoners kwam er ook geen water meer uit de kraan doordat ook die leidingen bevroren en stuk raakten.
Ook ziekenhuizen kampen met problemen, zoals lage waterdruk en stroomstoringen. Sommige ziekenhuizen proberen patiënten over te plaatsen, maar dat is tijdens de coronacrisis moeilijk.
Bekijk: Kritiek op senator Ted Cruz die naar Mexico vliegt tijdens noodweer in Texas