NieuwsVS
Donald Trump zegt dat hij boostershot kreeg, en wordt onthaald met boegeroep
Voormalig president Donald J. Trump, die eerder nog hardnekkig beweerde dat vaccins gevaarlijk waren en tijdens zijn ambtsperiode nadrukkelijk weigerde zich te laten vaccineren tegen Covid-19, vertelde op een evenement in de Texaanse stad Dallas dat hij een boosterprik had gekregen. Enkele Trump-fans hoorden het niet graag, meldt The New York Times.
'You’re playing right into their hands' when you doubt the vaccine, President Trump says. pic.twitter.com/xJc7JTL0cR
— No Spin News (@NoSpinNews) 20 december 2021
Trump was afgelopen zondag in Texas voor een tournee van Bill O’Reilly. De voormalige Fox News-presentator vertelt op een gegeven moment dat zowel hij als Trump “gevaccineerd zijn” en vraagt de ex-president of hij al een booster heeft gekregen. Wanneer Trump zijn boosterprik bevestigt, voor het eerst in het openbaar, beginnen enkele toeschouwers te joelen. Verschillende video’s van het moment circuleren intussen op sociale media.
‘Historisch’
Vlak voor het boegeroep zei Trump dat zijn aanhangers zich moesten laten vaccineren omdat, zo suggereerde hij, onwil om dat te doen een “overwinning voor de liberalen” betekende. “Wat we hebben gedaan is historisch”, zei hij over de drie covidvaccins die in de VS worden gebruikt en die zijn ontwikkeld terwijl hij in het Witte Huis zetelde.
Lees ook
De omikronvariant van het coronavirus raast doorheen de wereld en neemt het ook in België over. Volg op deze pagina de evolutie van deze uiterst besmettelijke variant aan de hand van duidelijke grafieken.
De voormalige staatsleider benadrukte tegelijk wel dat hij tegen de opgelegde vaccinaties van de regering-Biden is. “Je moet niet gedwongen worden om het te nemen. Maar eis wel de eer op”, aldus Trump.
Ondertussen zorgt omikron voor een sterke stijging van het aantal nieuwe besmettingen en ziekenhuisopnames in de Verenigde Staten. In verschillende staten is de Nationale Garde gemobiliseerd om te helpen met een tekort aan ziekenhuispersoneel. De nieuwe variant is inmiddels ook de dominante variant onder de nieuwe besmettingen in het land, met zo’n 73 procent. Dat meldt het Amerikaanse coronacentrum Centers for Disease Control and Prevention.