Zwaargewonde agent uit coma ontwaakt
De 42-jarige politieagent Mario Ghijs uit Lummen, die vrijdag 11 oktober zwaargewond raakte tijdens de rellen in de Houthalense wijk Meulenberg, is uit zijn coma ontwaakt. Dat bevestigde burgemeester Alain Yzermans (sp.a) van Houthalen-Helchteren. De politieman had vrijdag een gesprek met zijn vrouw en familie, nadat hij twee weken in een coma had gelegen.
Op vrijdag 11 oktober stuitte een eerste poging om een 19-jarige man uit Houthalen te arresteren op hevig verzet. Daarop werd een politioneel interventieplan afgekondigd met de inzet van tachtig agenten uit diverse omliggende zones.
Die avond braken echter bij de grootscheepse politieactie rellen uit, waarbij de politie met stenen bekogeld werd. Mario Ghijs, die met een combi reed, werd door een steen aan het hoofd geraakt en crashte met het politievoertuig. Hij werd toen met een schedelfractuur in kritieke toestand naar het ziekenhuis overgebracht.