OverzichtContactberoepen
Zo ziet een bezoek aan de kapper er vanaf vandaag uit
Het Overlegcomité heeft beslist dat de kappers opnieuw mogen openen op 13 februari. De heropening gebeurt onder strikte voorwaarden. We zetten ze voor u op een rij.
Er komt een gefaseerde heropening van de niet-medische contactberoepen. Kappers kunnen hun activiteiten hervatten vanaf zaterdag 13 februari. Andere niet-medische contactberoepen, zoals bijvoorbeeld schoonheids-, massage- en nagelsalons, kunnen vanaf 1 maart opnieuw aan de slag, zo beslisten de verschillende regeringen van ons land.
Hoe ziet een kappersbezoek er voortaan uit?
De heropening van die niet-medische contactberoepen is gekoppeld aan zeer strikte voorwaarden en aangescherpte protocollen. Het gaat onder meer om:
• Een verplichte wachttijd van 10 minuten tussen twee behandelingen, voldoende voor de ontsmetting van de behandelingsruimte;
• De verplichting om te werken op afspraak;
• Klanten moeten buiten wachten;
• Er moet voldoende ventilatie zijn. De ramen en deuren moeten bijvoorbeeld openstaan;
• Dienstverlening aan huis blijft verboden.
Ook eerdere beperkingen en regels worden aangehouden. Een drankje bij de kapper blijft verboden en uiteraard moeten er maskers gedragen worden. Zowel kapper als klant moeten een chirurgisch masker dragen.
Deze verstrengingen komen er niet:
Er komt geen tijdslimiet van 30 minuten, zoals de experts adviseerden. “Wanneer de kapsalons open zijn moeten die niet alleen open zijn voor mensen die al na 30 minuten klaar zijn”, verklaart premier De Croo die beslissing. Kappers zullen ook niet verplicht worden een FFP2-masker te dragen of zich wekelijks te laten testen.