Vrijdag 31/03/2023

NieuwsBinnenland

Zes lichtgewonden bij zware brand op site federale politie Wilrijk

Brandweerploegen gaan de vlammen te lijf. Beeld Joseph De Cuyper
Brandweerploegen gaan de vlammen te lijf.Beeld Joseph De Cuyper

Aan de Boomsesteenweg in Wilrijk is een zware magazijnbrand uitgebroken op de terreinen van de federale politie, onder meer in de schietstand van het complex. Het magazijn blijkt intussen volledig uitgebrand te zijn, maar andere gebouwen konden gevrijwaard worden. De brand ging gepaard met zware rookintwikkeling, die tot in de wijde omtrek gezien kon worden. Volgens de eerste berichten vielen er zes lichtgewonden.

JVDS

De melding kwam bij de brandweer binnen om iets voor 14 uur. Ondertussen heeft de brandweer bevestigd dat het vuur wel degelijk ontstaan is in een magazijn op het terrein van de oude rijkswachtkazerne, die nu van de federale politie is. De oorzaak is voorlopig onbekend. Volgens de eerste berichten vielen er zes lichtgewonden. Het gaat om mensen die op de site werkzaam zijn.

Ramen en deuren dicht

De vlammen woeden ook in de schietstand van het complex. Dat zou op zich niet meteen gevaar inhouden voor de buurt, omdat het materiaal er steeds veilig bewaard wordt. Al krijgen omwonenden wel strenge raad mee: “Het is belangrijk om uit de buurt te blijven en de hulpdiensten hun werk te laten doen. Blijf uit de rook en sluit ramen en deuren bij hinder”, laat woordvoerster Marie De Clercq van de brandweer Antwerpen weten.

De rookpluim zou zo’n 30 meter hoog zijn. De brandweer voert metingen uit om na te gaan of er hoge waarden van giftige stoffen zijn. Intussen blijkt dat ook enkele voertuigen van de speciale eenheden beschadigd zijn.

Een dikke, zwarte rookpluim stijgt op. Beeld BELGA
Een dikke, zwarte rookpluim stijgt op.Beeld BELGA

De oproep om ramen en deuren gesloten te houden werd ook via BE-alert uitgestuurd. De rook is dan ook erg dik. Intussen werd ook de zijweg van de A12 afgesloten vanuit Antwerpen richting Brussel, en dat over de volledige lengte van het viaduct. De A12 en het viaduct zelf blijven vrij in beide richtingen.

In de buurt bevindt zich ook een filiaal van Delhaize. Dat werd door de politie ontruimd en zal vandaag de deuren ook niet meer openen. Er is ook sprake van “impact” op de parking van de winkel. Er wordt bekeken of de winkel morgen kan heropenen. Ook een steinerschool werd uit voorzorg ontruimd.

null Beeld Joseph De Cuyper
Beeld Joseph De Cuyper

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234