Zondag 11/04/2021

Zes blijvers, elf nieuwkomers voor Verandas Willems

null Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS

In Gavere werd vanavond het wielerteam Verandas Willems voorgesteld. De continentale ploeg van manager Ivan De Schamphelaere telt opnieuw 17 renners. Gaetan Bille, Thomas De Troch, Olivier Pardini, Joren Touquet, Sten Van Gucht en Emiel Wastyn zijn de zes blijvers. Onder de elf nieuwkomers onder andere Belgisch kampioen bij de elite zonder contract Joeri Calleeuw. Ook Dominique Cornu maakt net als de Nederlander Kai Reus de overstap naar Verandas Willems.

"Bedoeling van het team is dat de renners hier in een professionele omkadering zich voort kunnen ontwikkelen", verklaarde manager Ivan De Schampelaere. "De ploeg is evenwichtig uitgebalanceerd. Wij hebben renners die bij hun categorie veel wedstrijden kunnen winnen en dan zijn er de jongens die in de grotere koersen kunnen meespelen. Wij hebben onder andere Kai Reus maar ook Dominique Cornu, die stilaan terug naar hun oude niveau zullen groeien. Met Gaetan Bille, Olivier Pardini, Dimitri Claeys en Joeri Calleeuw zijn er vier renners die het profstatuut hebben. Het doel is om met de ploeg door te groeien naar het statuut van professioneel continentale ploeg. Ik geef ons daar zelf maximaal drie seizoenen voor. Ikzelf ben tevreden als er volgend seizoen opnieuw enkele talentvolle renners bij ons team komen solliciteren. Natuurlijk staat of valt alles met zeges maar een getal wil ik daar niet op kleven. Kwalitatief mooie overwinningen staan bij mij hoger aangeschreven dan het aantal zeges.".

undefined

Calleeuw: "Ploeg geeft me extra motivatie"

Joeri Calleeuw is dit jaar neoprof bij Verandas Willems en zal dus niet meer met zijn shirt van Belgisch kampioen bij de eliterenners zonder contract kunnen rondfietsen. "Ik weet dat het een hele omschakeling zal, zijn maar ik heb er echt zin in. Deze ploeg geeft me extra motivatie", verklaarde de 29-jarige Calleeuw.

"Ik zal moeten werken voor Gaetan Bille en Dimitri Claeys, maar in sommige koersen hoop ik toch dat ik zelf eens mijn kans mag en kan gaan. Ik ben immers heel ambitieus en voel me weer een pak sterker geworden, ook wat betreft de sprint. Wij hebben met de ploeg een heel degelijk geheel. Jongens die voor elkaar in de bres willen springen. Er zijn er enkelen die willen bewijzen dat ze er opnieuw staan. Ik denk daarbij aan Kai Reus en Dominique Cornu. Wat mij betreft wil ik gensters slaan in koersen als de GP Samyn en Nokere Koerse-Danilith Classic."

Bille: "Zege in grote wedstrijd"

Gaetan Bille boekte vorig jaar drie zeges. Hij was de beste in GP de Pérenchies (cat. 1.2) en won de tweede etappe en het eindklassement van de Fléche du Sud (2.2). "Nu wil ik een zege in een grote wedstrijd", maakte de 26-jarige ex-renner van Lotto-Belisol op de voorstelling van Verandas Willems zijn ambities kenbaar. "In vergelijking met vorig seizoen is onze ploeg versterkt. Zeker met de komst van jongens als Dominique Cornu, Dimitri Claeys en Joeri Calleeuw. Ik wil met dit seizoen wel eens focussen op de iets grotere koersen die op ons programma staan. Ik denk daarbij onder andere aan de Ronde van België, de GP Wallonie en de Fléche du Sud, waar ik vorig jaar ook goed presteerde"

Danny Schets wou eigenlijk een einde trekken aan zijn loopbaan als sportdirecteur, maar werd toch opnieuw bereid gevonden de taak voor zijn rekening te nemen. "Ik had eerder aangekondigd dat ik ging stoppen, maar ik begin toch maar weer aan mijn dertigste seizoen", lachte Schets. "Gaetan Bille, Dimitri Claeys, Dominique Cornu en Joeri Calleeuw mag ik omschrijven als de speerpunten van de ploeg. Ik kan zonder overdrijven zeggen dat we een sterke ploeg hebben, die in de 1.1 wedstrijden ook een rol van betekenis moet spelen. Dat is alvast toch de bedoeling."

Selectie 2015

Bleven: Gaetan Bille (Bel), Thomas De Troch (Bel), Olivier Pardini (Bel), Joren Touquet (Bel), Sten Van Gucht (Bel), Emiel Wastyn (Bel)

Nieuw: Joeri Calleeuw (Bel/Jielker), Dimitri Claeys (Bel/Vl Technics), Dominique Cornu (Bel/Sunweb-Napoleon Games), Dries De Bondt (Bel/Josan-To Win), Jérôme Gilbert (Bel/Wanty-Groupe Gobert), Jerome Kerf (Bel/Color Code), Daan Myngheer (Bel/EFC-Omega Pharma-Quick.Step), Christophe Premont (Bel/Wallonie-Bruxelles), Kai Reus (Ned/Parkhotel Valkenburg), Elias Van Breussegem (Bel/VL Technics), Stef Van Zummeren (Bel/Team 3M)

Vertrokken: Jérémy Burton (Bel), Jean-Albert Carnevali (Bel), Louis Convens (Bel), Walt De Winter (Bel), Michael Goolaerts (Bel), Jelle Mannaerts (Bel), Nicolas Mertz (Bel), Floris Smeyers (Bel), Niels Van Dijk (Bel), Nicolas Vereecken (Bel), Willem Wauters (Bel)

De ploegleiding:

Manager: Ivan De Schampelaere

Sportdirecteurs: Danny Schets en Gautier De Winter

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234