Donderdag 27/02/2020

MEMORIAL FRANK VDB

Zdenek Stybar: "Met dank aan Niki Terpstra"

Beeld PHOTO_NEWS

"Ik moet in de eerste plaats Niki Terpstra bedanken", verklaarde de Tsjech Zdenek Stybar na zijn zege in Binche-Chimay-Binche. "Niki zei me dat hij met mij in het wiel vol gas de kasseien op zou rijden, zodat ik voor de overwinning kon gaan. Het was geweldig teamwerk."

"Het team heeft de hele dag sterk gepresteerd. Thomas De Gendt reed bijna de volledige wedstrijd in de voorste linies en ook Martin Velits en Stijn Vandenbergh waren attent mee. Ik ben trots dat ik hun werk af kon maken. We boeken van in het begin van het seizoen zeges en dat heeft ons tot het einde gemotiveerd. Het is niet te geloven hoeveel renners van ons team dit jaar minstens één overwinning geboekt hebben."

"Na mijn val in de Eneco Tour is mijn conditie nog niet honderd procent, maar ik voel dat ik beter en beter word. De laatste weken waren zwaar. Deze zege betekent dan ook een grote opluchting. Ik ben heel blij dat ik voor de winter nog eens kon winnen. In 2014 wil ik nog een paar veldritten rijden. Dat blijft een grote liefde. Volgend weekend start ik in de veldrit van Ronse. Dan rijd ik misschien nog de Sluitingsprijs in Putte-Kapellen, voor ik een lange rustpauze inlas. Na mijn vakantie duik ik in december weer het veld in. Het WK veldrijden vindt begin februari bij mij in Tabor plaats, maar dat is nog veraf."

Jens Debusschere tekende met een derde plaats in Binche-Chimay-Binche voor zijn vierde podiumplaats in minder dan een week tijd. "Ik blik tevreden terug op deze race", zei de Belgische kampioen na afloop. "Ok, we behoorden met ons team tot één van de favorieten, maar dat was John Degenkolb ook", vertelde Debusschere verder. "Uiteindelijk wint Stybar, die het heel slim speelde. Als ik zie naar mijn plaats vandaag, ben ik veel meer tevreden dan na de Eurometropole Tour. Daar eindigde ik in drie van de vier etappes als tweede en was ik veel meer ontgoocheld. In ieder geval ben ik er op gebrand om zondag in Parijs-Tours opnieuw een goede prestatie neer te zetten", aldus de Belgische kampioen.

Ook bij John Degenkolb, tweede vandaag achter winnaar Stybar, viel de ontgoocheling mee. "Ik startte in Binche zonder enige ambities. Ik had ook niet de beste benen vandaag. Ik neem dus zeker genoegen met deze tweede plaats."

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234