EK atletiek
Zagré naar halve finale op 100 meter horden, Olivia Borlée out op 200 meter
Anne Zagré heeft zich op het EK atletiek in Amsterdam geplaatst voor de halve finales op de 100 meter horden. Onze landgenote eindigde in haar reeks tweede in een tijd van 13.12, na de Nederlandse Eefje Boons (13.07). De top twee van de vier reeksen en de vijf snelste verliezende tijden stootten door. De Griekse Elisavet Pesiridou liet met 12.98 de snelste kwalificatietijd noteren. Zagré, wiens Belgisch record 12.71 bedraagt, liep de achtste chrono op 26 deelneemsters. De halve finales worden donderdag om 17.10 uur gelopen. In 2012 eindigde Zagré vijfde in de finale van de 100 meter horden, in 2014 deed ze nog een plaats beter.
"Niet tevreden"
Ondanks de kwalificatie was Zagré toch niet helemaal tevreden. "Ik ben niet erg tevreden over mijn wedstrijd. Ik miste agressiviteit, het allerbeste gevoel was er niet. Dit was het niet helemaal. Nu moet ik mij concentreren op de halve finales want het zou erg jammer zijn als ik naast een finaleplaats zou grijpen."
Einde verhaal voor Olivia Borlée
Voor Olivia Borlée eindigde het verhaal in de reeksen van de 200 meter. De Belgische eindigde pas vijfde in haar reeks in 23.64, de achttiende tijd op 28 deelneemsters. Die chrono volstond niet om te worden opgevist met één van de beste verliezende tijden. De eerste drie van de vier reeksen en de vier snelste verliezende tijden plaatsten zich voor de halve finales, die om 17.30 uur worden afgewerkt. De Sloveense Maja Mihalinec liep met 23.01 de snelste chrono. De Bulgaarse Inna Eftimova werd met 23.58 als traagste verliezende tijd opgevist. Borlée had zich voor het EK geplaatst door op 26 juni tijdens het BK in Brussel 23.02 te lopen, meteen ook de limiet voor de Olympische Spelen in Rio.
Borlée was ontgoocheld, maar ook vooral blij dat ze mocht deelnemen. "Ik durfde geen risico's nemen", klonk het. "Na de bocht voelde ik iets. Daarna durfde ik niet forceren en wilde ik niet te veel versnellen. Sinds donderdag voelde ik al iets maar het hield mij niet tegen om het te proberen. Het is dus niet goed verlopen maar ik ben toch blij dat ik hier ben. Sinds het BK (waar ze de limiet voor het EK en de Spelen liep, red) heb ik al heel wat emoties beleefd. Dat heeft zijn weerslag gehad. In de startblokken had ik al weinig vertrouwen door die hinder aan mijn rechterhamstrings. Ik wilde niet dat het een contractuur zou worden. Nu neem ik de tijd om alles te laten bezinken."