Maandag 29/05/2023

Xi Jinping: "China moet de wereld beter leren kennen en de wereld China"

null Beeld AFP
Beeld AFP
Stijn Vossen

China zal doorgaan met de hervormingen en zich verder openstellen voor de wereld. Dat zei de nieuwe leider van de Communistische Partij van China, Xi Jinping, in zijn eerste toespraak als secretaris-generaal. "China moet de wereld beter leren kennen en de wereld moet China beter leren kennen", aldus Xi Jinping.

Opvallend genoeg verontschuldigde Xi zich omdat hij te laat aan zijn toespraak was begonnen, tijdens de verder zeer strak georganiseerde ceremonie. Xi sprak over de "zware uitdagingen'' voor zijn partij. Hij noemde corruptie en de afstand tussen de partij en de bevolking als problemen die moeten worden aangepakt. De nieuwe leider beloofde "te zullen vechten voor een beter leven voor het volk".

"Onze mensen willen beter onderwijs, meer stabiele banen, meer inkomen, meer sociale zekerheid, betere medische zorg, verbeterde woonomstandigheden en een beter milieu'', zei Xi in de Grote Volkszaal aan het Plein van de Hemelse Vrede in Peking. "Hun verlangen naar een gelukkig leven is onze missie'', beloofde de opvolger van Hu Jintao als secretaris-generaal van de partij.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234