Maandag 05/06/2023

NieuwsVerenigde Staten

‘Woedende’ gouverneur Texas beweert misleid te zijn over politieoptreden tijdens bloedbad

Greg Abbott, de gouverneur van Texas, tijdens een persconferentie in Uvalde, Texas. (27/05/2022) Beeld AFP
Greg Abbott, de gouverneur van Texas, tijdens een persconferentie in Uvalde, Texas. (27/05/2022)Beeld AFP

Greg Abbott, de gouverneur van Texas, is naar eigen zeggen misleid geweest over het politieoptreden tijdens de schietpartij in de basisschool in Uvalde, waarbij 21 doden vielen onder wie 19 kinderen. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie. Hij had de informatie die hij na het bloedbad had ontvangen doorgegeven aan het publiek, ‘maar bepaalde informatie die ik kreeg, blijkt niet te kloppen en daar ben ik woedend over’.

Redactie en Belga

De directeur van het departement van openbare veiligheid gaf eerder op de dag toe dat de politie de “verkeerde beslissing” heeft gemaakt door niet snel de klas binnen te gaan waar de schutter zich had verschanst. Abbott had woensdag na de schietpartij voor opschudding gezorgd door te zeggen dat alles nog veel slechter had kunnen aflopen, omdat de politie had gedaan wat ze moest doen.

Vrijdag ging de Republikein in eerste instantie niet in op het optreden van de politie, maar focuste hij op financiële steun aan de slachtoffers. Toen de pers meer vragen stelde, zei hij dat hij het publiek woensdag had toegesproken op basis van informatie die hij van de autoriteiten had gekregen. Maar die info klopte dus niet.

Abbott verklaarde nog dat hij verwacht dat de autoriteiten er alles aan doen om “tot op de bodem uit te zoeken” wat er is gebeurd. Ook zei hij volgens CNN dat hij verwacht dat er nieuwe wetten gestemd zullen worden na het bloedbad, maar focuste daarbij op gezondheidszorg en niet op strengere wapenwetten.

Precies op vrijdag vindt in Houston, Texas, de jaarlijkse bijeenkomst plaats van de wapenlobby NRA. Daar zou Abbott normaal gezien ook aanwezig zijn, maar hij paste daar uiteindelijk toch voor. Hij nam wel een videoboodschap op die getoond werd. Senator Ted Cruz en ex-president Donald Trump zijn wel daar en spreken de aanwezigen toe.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234