Woensdag 29/06/2022

AchtergrondOnderwijs

‘Wij kiezen voor duidelijkheid’: niet alle scholen gaan na paasvakantie weer open

null Beeld Wouter Van Vooren
Beeld Wouter Van Vooren

De scholen volledig heropenen na de paasvakantie: dat is voor de politiek - met onderwijsminister Ben Weyts (N-VA) op kop - nog steeds het doel. Maar niet elke school ziet het zitten om op 19 april het afstandsonderwijs volledig te stoppen, blijkt uit een steekproef van Het Laatste Nieuws. ‘Wij wachten niet tot het einde van de paasvakantie om te beslissen.’

Fleur Mees

Officieel is het nog wachten tot de Vlaamse onderwijswereld de knoop op 12 april doorhakt, maar de twijfel slaat al toe bij heel wat schooldirecties en leerkrachten. Want zullen de coronacijfers gunstig genoeg zijn om de schoolpoorten voor iedereen, van kleuters tot de laatstejaars van het middelbaar, weer open te gooien? De Sint-Maarten Bovenschool in Beveren nam al het zekere voor het onzekere: tot zeker 1 mei organiseert men daar nog deeltijds afstandsonderwijs voor de tweede en derde graad van het middelbaar. “Om rust en duidelijkheid te scheppen, zowel voor onze leerlingen als ons personeel, communiceren we nu al en wachten we niet tot eventuele beslissingen in Brussel”, luidt het in een bericht aan de ouders.

Weer naar de laptop

De Oost-Vlaamse school is zeker niet de enige die rekening houdt met die piste, blijkt uit een steekproef van Het Laatste Nieuws. In de meeste scholen kijken ze nog even de kat uit de boom. Maar bijna elke schooldirecteur lijkt er rekening mee te houden dat de middelbare scholieren nog wat langer thuis les zullen moeten krijgen, vanachter de laptop. "Wij denken te wachten tot het allerlaatste moment om te beslissen", vertelt Sofie Vercoutere, directeur van het GO! atheneum Gentbrugge.

Het Sint-Jozefcollege in Aarschot heeft wel de knoop doorgehakt. “Wij kiezen voor duidelijkheid: deeltijds afstandsonderwijs, tot minstens 30 april. Wachten tot de laatste dagen van de paasvakantie om dan nog te beginnen met een aanpak en communicatie vinden wij laat”, zegt directeur Mattias Paglialunga. “Met maximaal 50% aanwezigen kan je bovendien gemakkelijker de regels handhaven.”

Oog in oog

Maar er zijn ook directeurs die blijven hopen op een volledige heropening. "Ik ga ervan uit dat deze paaspauze effect zal hebben en dat we nadien voltijds kunnen heropenen", meent Bram Wellens, directeur van het Antwerpse Lyceum Olympiade. "Onze leerlingen en leerkrachten zitten echt wel aan het einde van hun Latijn wat het afstandsleren betreft. We hopen dus heel erg dat we na de paasvakantie weer voltijds kunnen lesgeven."

Ook Vlaams minister van Onderwijs Ben Weyts (N-VA) blijft die hoop koesteren. "Het beste onderwijs krijg je nog steeds in de klas, samen met de klasgenoten en oog in oog met een gedreven leerkracht."

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234