Wie is bouwreus Beerlandt?
De 69-jarige Johan Beerlandt is voorzitter van de grootste Belgische bouwgroep Besix. Beerlandt heeft in 2004 een kwart van de aandelen van Besix verworven. De helft van de groep kwam in handen van de Egyptische familie Sawiris. Besix werd toen gewaardeerd op 135 miljoen euro. Beerlandt werkt al meer dan veertig jaar voor het bedrijf, waar hij opklom tot CEO, en later mede-eigenaar werd.
De bouwgroep is internationaal gekend als betonspecialist. Zo bouwden zij in Dubai de 'Burj Khalifa Tower', met zijn 830 meter het hoogste gebouw ter wereld.
Johan Beerlandt, geboren in Nieuwpoort, wordt omschreven als een nuchtere zakenman. Hij heeft vier kinderen. Met Besix onderzocht hij ook de bouw van het Eurostadion, al geloofde hij meer in het afbreken van het bestaande Koning Boudewijnstadion, wat goedkoper zou zijn. Besix werd aanvankelijk aangezocht om het nieuwe Artevelde-stadion te bouwen in Gent. Maar omdat het project niet gefinancierd raakte door de inmiddels failliete Optima Bank, werd het overgenomen door Paul Gheysens, die er de Ghelamco-arena bouwde. Het leidde tot een rechtszaak.