Vrijdag 09/06/2023

Wedstrijdschaatsen Belgisch bobsleeteam zijn terecht

null Beeld UNKNOWN
Beeld UNKNOWN
PE Author

De wedstrijdschaatsen van het derde Belgische bobsleeteam zijn terecht. De peperdure en in het buitenland op maat gemaakte schaatsen, die onder de bobslee worden gemonteerd, bleken bij aankomst in de Verenigde Staten verdwenen uit de box waarin ze werden vervoerd, maar werden gisteren teruggevonden. Een slordige vrachtwagenchauffeur en niet diefstal waren de oorzaak van de verdwijning.

Douane
Koerier DHL heeft alle hubs, alle douane-diensten en transporteurs die betrokken waren bij de levering van de schaatsen naar Salt Lake City minutieus nagetrokken. Waar eerder gedacht werd aan diefstal (de initiële lading in Brussel woog 46 kilo en bij aankomst nog 37) werd een andere piste gecheckt: slordige douanecontrole, waarbij schaatsen uit de box werden gehaald maar nadien niet werden teruggezet.

Losliggend
Toen ook daar geen uitkomst werd gevonden, bleef nog één optie over: nalatigheid bij de vrachtwagenchauffeur tussen Salt Lake City en Utah Olympic Park. Al bijna twee dagen bleek een chauffeur rond te rijden met twee losliggende schaatsen in zijn laadruimte, zonder zich daarover vragen te stellen. Hoe die schaatsen uit de goed afgesloten boxen raakten, zal een raadsel blijven. Feit is dat de drie Belgische vrouwenteams zullen kunnen deelnemen aan de America Cup. Het einde van een nachtmerrie voor het team van pilote Eva Willemarck en het einde van een dreigende financiële kater voor de teammanager. (belga/kh)

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234