✦
Waardige opvolger voor Titaantjes
Filosofe Ann Meskens heeft iets met de zee. Alleen al haar laatste boek. Dat wijdde ze aan filmmaker Jacques Tati, die het gedrag van mensen messcherp maar tegelijk vol vertedering vastlegde op film. Zijn Les vacances de Monsieur Hulot is legendarisch geworden. Pat Donnez voert de filosofe mee op een Zee van tijd.
Het programma steekt nu al, na drie afleveringen, Titaantjes naar de kroon. De titel zegt alles: Donnez heeft het met zijn gasten over zee en tijd en over hoe die samen soms stilstaan. Het programma gaat van oost naar west, van Nederland over België tot Frankrijk, van Cadzand tot Wissant.
Voor Meskens is de zee onlosmakelijk verbonden met paardrijden. Al paardrijdend door de Oostduinkerkse duinen filosofeert ze met Donnez. Op aanvraag van zoontje Roman staat er ook een bezoek aan Plopsaland op het programma. Want de zee is bij momenten ook gruwelijk commercieel en banaal.
In restaurant Falstaff in Oostende ontmoet de filosofe Humo-journalist Mark Schaevers, die het verhaal van de zomer van 1936 doet. Toen belandden beroemde schrijvers als Egon Erwin Kisch en Stefan Zweig in Oostende, op de vlucht voor de nazi's en op zoek naar asiel.
Een zee van tijd, Radio 1, 9.10