Zondag 04/06/2023

Vrijgelaten Palestijnen als helden onthaald

null Beeld AP
Beeld AP

De 26 Palestijnse gevangenen die dinsdagavond door Israël werden vrijgelaten, zijn op de Westelijke Jordaanoever en in de Gazastrook als helden onthaald. Dat meldt de BBC.

Redactie

De Palestijnen werden in geblindeerde busjes vervoerd. In afwachting van hun komst waren festiviteiten op touw gezet. Juist om te voorkomen dat de vrijlating een spektakel zou worden, hadden de Israëlische autoriteiten besloten de gevangenen laat op de avond te laten gaan. Niettemin demonstreerden, ondanks het late tijdstip, kleine groepjes mensen buiten de gevangenis. Sommige gevangenen zaten vast voor moord en worden door de Israëli's gezien als terroristen.

Opgetogen
Aan Palestijnse zijde werd opgetogen gereageerd op de vrijlating. Familie en vrienden van de ex-gedetineerden hadden zich verzameld bij de grensovergangen. Sommige van de Palestijnen hadden meer dan 20 jaar doorgebracht in een Israëlische cel. Tegenstanders van de vrijlating vingen dinsdag nog bot bij het hooggerechtshof in Jeruzalem. Het hof liet weten mee te leven met de slachtoffers van terreur, maar oordeelde dat de regering bevoegd was de gevangenen vrij te laten.

Onderhandelingen
De 26 vrijgelaten gevangenen zijn de eersten van in totaal 104 Palestijnen die worden vrijgelaten. De Palestijnse Autoriteit had de vrijlating als voorwaarde gesteld om de vredesonderhandelingen met Israël te hervatten. Die gesprekken moeten woensdag van start gaan.

undefined

null Beeld EPA
Beeld EPA
null Beeld EPA
Beeld EPA
null Beeld EPA
Beeld EPA
null Beeld AFP
Beeld AFP

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234