Voorzitter hekelt perslekken in proces tegen Janssen
De voorzitter van de Hasseltse correctionele rechtbank, die het proces doet van Ronald Janssen, heeft aan de aanwezigen in de zaal uitdrukkelijk gevraagd om buiten geen commentaar te geven aan onder meer de persmensen. Blijkbaar hadden de drie rechters in de media iets te veel vernomen en gelezen van het proces, dat sinds gisteren achter gesloten deuren plaatsvindt. Dat werd vernomen bij de schorsing van de zitting vanmiddag.
De rechter deed het verzoek om het proces alsnog in alle sereniteit te laten verlopen. Janssen staat in Hasselt terecht voor zijn tweede proces, waarin hij zich moet verantwoorden voor tien zaken van verkrachtingen en pogingen daartoe in Kortenaken, Peer, Hasselt, Leuven en Diest. Vandaag werd ook duidelijk dat enkele slachtoffers, net als gisteren, via een aparte ingang de zittingszaal binnengeleid zijn. Procureur Erwin Steyls kreeg als eerste het woord, maar zoals te verwachten was, kon hij geen bijkomende straf vragen voor Janssen, die in oktober 2011 levenslang kreeg voor de moorden op Annick Van Uytsel, Shana Appeltans en Kevin Paulus.
Confronterend
Na het openbaar ministerie mocht Adam Miskovic ter verdediging van Janssen zijn pleidooi houden. Net als bij de verklaringen van Janssen gisteren, die enkele zaken ontkende of minimaliseerde, schoot het pleidooi van Miskovic bij de aanwezige slachtoffers soms in het verkeerde keelgat. Af en toe was het dus confronterend voor de burgerlijke partijen in de zaal. De emoties liepen vandaag wel niet zo hoog op. Janssen, die dezelfde kleding droeg als gisteren, nam dezelfde houding aan.
Geen excuses
Op het einde van zijn tweede proces in de Hasseltse correctionele rechtbank kreeg drievoudig moordenaar Ronald Janssen het laatste woord. Hij nam uitgebreid de tijd en hield een betoog van een twintigtal minuten, waarin hij weer een aantal zaken ontkende en minimaliseerde. Hij zei dat hij niet begreep wat er allemaal gebeurd is. Excuses bood hij de slachtoffers niet aan. De rechtbank doet vrijdag 5 oktober om 14 uur uitspraak.