NieuwsZaak-El Kaouakibi
▶ Volg hier het debat over de facturen van Sihame El Kaouakibi in het Vlaams Parlement
De facturen van Sihame El Kaouakibi en haar vzw’s doen heel wat vragen rijzen. Het thema komt vanmiddag ook aan bod in het Vlaams Parlement. Volg het debat in onze livestream.
Volg de discussie in het parlement
Voorlopig bewindvoerder Annemie Moens was vernietigend in haar verslag over de vzw Let’s Go Urban van Vlaams Parlementslid Sihame El Kaouakibi (Open Vld). De afgelopen jaren draaide het volgens haar maar om één ding: financieel gewin voor El Kaouakibi en haar andere vennootschappen. Liefst 1 miljoen euro zou doorgesluisd zijn.
Daarnaast blijkt ook dat er voor renovaties in haar privéwoning subsidiegeld van de Brusselse vzw WeLoveBXL gebruikt is. En dan zijn er nog vermoedelijk vervalste facturen die de stad Antwerpen kreeg in ruil voor subsidies. Een hele boterham, en dus is ook de Bijzondere Belastinginspectie een onderzoek gestart naar El Kaouakibi en haar verdachte geldstromen. Die houdt zich bezig met grootschalige fiscale fraude.