Vier Oscars voor No country for old men
De film No country for old men van de Amerikaanse broers Joel en Ethan Coen wint de Oscar voor beste film. De neo-noirfilm heeft de prijs zondag tijdens de 80ste uitreiking van de Oscars in Hollywood in de wacht gesleept.
De broers namen het in hun categorie op tegen de Canadees Jason Reitman (Juno), de Amerikaan Tony Gilroy (Michael Clayton), Paul Thomas Anderson (There will be blood) en Julian Schnabel (Atonement).
No country for old men, met in de hoofdrollen Tommy Lee Jones, Javier Bardem en Josh Brolin, kaapte afgelopen maand op diverse uitreikingen de hoofdprijs weg. Zo won de film onder meer de regieprijs van de Amerikaanse Directors Guild of America (DGA), de beroepsvereniging van Hollywoodregisseurs. De DGA-award is sinds lang een ernstige indicator voor de hoogste filmeer.
Naast beste film ging ook beste regisseur naar de gebroeders Coen. In totaal kreeg de film zondagavond vier Oscars: beste film, beste regisseur, beste acteur in bijrol (Javier Bardem) en beste bewerkt scenario.
Daniel Day-Lewis
De Oscar voor beste acteur ging zondag naar de Ier Daniel Day-Lewis voor zijn rol in There will be blood. Hij haalde het van George Clooney (Michael Clayton), Johnny Depp (Sweeney Todd), Tommy Lee Jones (In the valley of Elah) en Viggo Mortensen (Eastern Promises). De Oscar voor beste actrice ging naar de Franse Marion Cotillard. Ze kreeg die voor haar rol als Edith Piaf in La vie en Rose.
De Belgische hoop voor de Oscars was Tanghi Argentini van regisseur Guido (Guy) Thys, genomineerd in de categorie beste kortfilm. De prijs ging echter naar de Franse film Le Mozart des pickpockets. (belga/mvdb)