"Verlies Spaanse banken kan oplopen tot 260 miljard euro"
De verliezen van de Spaanse banken zouden kunnen oplopen tot 260 miljard euro. Heel de sector zou wellicht nood hebben aan financiële steun die kan oplopen tot 60 miljard euro. Dat zegt het Instituut voor Internationale Financiën (IIF).
Deskundigen van het IIF schatten het verlies van de Spaanse banken voor de periode 2012-2013 tussen de 218 en 260 miljard euro. Ze baseren zich daarbij op de Ierse banken, die eerder ook al het slachtoffer waren van het uiteenspatten van de vastgoedbel.
Recessie
De Spaanse minister van Economie Luis de Guindos zei gisteren al dat het bbp in Spanje tijdens het tweede kwartaal opnieuw zal terugvallen, met een "gelijkaardige" daling als in het eerste kwartaal. Toen kromp de Spaanse economie met 0,3 procent en belandde het Zuid-Europese land wederom in een recessie. "Spanje beleeft moeilijke tijden, maar Spanje heeft een regering die weet wat haar te doen staat", zei de Guindos.
Geen hulp van buitenaf
De Spaanse Economieminister beweerde ook dat het land geen enkele nood heeft aan buitenlandse hulp voor zijn bankensector, die zwaar te lijden heeft na het uiteenspatten van de Spaanse vastgoedbel.