Dinsdag 28/03/2023

NieuwsBig tech

Vergissing? Na naamsverandering Facebook stijgt beurswaarde van Meta Materials met 26 procent

Mark Zuckerberg stelt nieuwe naam Meta voor. Beeld VIA REUTERS
Mark Zuckerberg stelt nieuwe naam Meta voor.Beeld VIA REUTERS
Redactie

Facebook kondigde zijn nieuwe naam ‘Meta’ aan met een blits evenement, maar het was een minder bekend industrieel materiaalbedrijf dat zijn beurswaarde snel zag stijgen. De prijs voor een aandeel van het Canadese Meta Materials steeg met 26 procent. Dit kan niet anders beschreven worden dan een vergissing. De CEO van het Canadese bedrijf grapte reeds over de nieuwe naam van Facebook.

CEO Mark Zuckerberg kondigde donderdag aan dat zijn bedrijf voortaan Meta zal heten. De naam van de app of website zelf verandert niet, maar wel die van het moederbedrijf. De nieuwe naam ‘Meta’ zorgde niet voor een ongeziene stijging in de aandelen van Facebook, maar deed dat wel voor een minder bekend Canadees bedrijf. Meta Materials handelt in industriële producten en heeft als bedrijf niets te maken met Facebook of Zuckerberg. Toch werd hun aandeel per vergissing een stuk meer waard.

Het Canadese bedrijf heeft een totale beurswaarde van 1,5 miljard. Dit is niet weinig, maar is slechts een peulenschil tegenover de meer dan 880 miljard van Facebook. De CEO van Meta Materials, George Palikaras, grapte al op Twitter over de nieuwe naam van Facebook. Hij heette Zuckerberg en co. hartelijk welkom in hun Meta-universum.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234