Broeders van Liefde
Vaticaan geeft Broeders van Liefde meer tijd
Het Vaticaan geeft de Belgische Broeders van Liefde een week extra om zich te schikken naar de visie van de katholieke kerk.
Momenteel staan generaal-overste René Stockman en de Belgische tak, die euthanasie in zijn psychiatrische centra onder strenge voorwaarden mogelijk wil maken, recht tegenover elkaar. “Het Vaticaan heeft ons uitstel verleend totdat onze Raad van Bestuur begin volgende week opnieuw samenkomt”, zegt gedelegeerd bestuurder Koen Oosterlinck. “Maar voorlopig is er nog geen oplossing gevonden.”
In het voorjaar maakten de Belgische Broeders van Liefde euthanasie bij psychisch lijden in niet-terminale situaties in hun dertien psychiatrische verzorgingscentra mogelijk. Stockman reageerde ontstemd en vroeg een onderzoek. Het Vaticaan liet daarop begin augustus verstaan dat de Belgische bestuurders een maand de tijd kregen om hun beleid aan de visie van de katholieke kerk aan te passen. Als zij dit weigeren, zal de organisatie in ons land haar katholieke identiteit verliezen en zullen de broeders uit de orde worden weggezonden.