Maandag 16/12/2019

Vanavond eerste oefensessie 24 Uur van Le Mans

Beeld Joost Custers

De eerste oefensessie voor de 84ste editie van de 24 Uur van Le Mans start vanavond. Het uitgelezen moment met andere woorden voor een overzicht van de activiteiten deze week op de legendarische Franse omloop en een laatste blik op de deelnemerslijst. Er zijn twee Belgen, Marc Goossens en Laurens Vanthoor, in de wagens met startnummer #48 en #49.

LMP1
Porsche Team (Porsche 919 Hybrid)
1 - Timo Bernhard/Mark Webber/Brendon Hartley
2 - Romain Dumas/Neel Jani/Marc Lieb
Bykolles Racing Team (CLM P1/01)
4 - Simon Trummer/Oliver Webb/Pierre Kaffer
Toyota Gazoo Racing (Toyota TS050 Hybrid)
5 - Anthony Davidson/Sébastien Buemi/Kazuki Nakajima
6 - Stéphane Sarrazin/Mike Conway/Kamui Kobayashi
Audi Sport Team Joest (Audi R18)
7 - Marcel Fässler/André Lotterer/Benoît Treluyer
8 - Lucas di Grassi/Loïc Duval/Oliver Jarvis
Rebellion Racing (Rebellion R-One)
12 - Nicolas Prost/Nick Heidfeld/Nelson Piquet Jr.
13 - Mathéo Tüscher/Alexandre Imperatori/Dominik Kraihamer

LMP2
So24! by Lombard Racing (Ligier JS P2-Judd)
22 - Vincent Capillaire/Erik Maris/Jonathan Coleman
Panis-Barthez Compétition (Ligier JS P2-Nissan)
23 - Fabien Barthez/Paul-Loup Chatin/Timothé Buret
Algarve Pro Racing (Ligier JS P2-Nissan)
25 - Michael Munemann/Chris Hoy/Andrea Pizzitola
G-Drive Racing (Oreca 05-Nissan en Gibson 015S-Nissan)
26 - Roman Rusinov/Will Stevens/René Rast
38 - Simon Dolan/Jake Dennis/Giedo van der Garde
SMP Racing (BR01-Nissan)
27 - Nicolas Minassian/Maurizio Mediani/Mikhail Aleshin
37 - Vitaly Petrov/Viktor Shaytar/Kirill Ladygin
Pegasus Racing (Morgan Evo-Nissan)
28 - Inès Taittinger/Rémy Striebig/Léo Roussel
Extreme Speed Motorsports (Ligier JS P2-Nissan)
30 - Scott Sharp/Ed Brown/Johannes Van Overbeek
31 - Ryan Dalziel/Pipo Derani/Chris Cumming
Eurasia Motorsport (Oreca 05-Nissan)
33 - Kevin Pu/Tristan Gommendy/Nico de Bruijn
Race Performance (Oreca 03R-Judd)
34 - Niki Leutwiler/Shinji Nakano/James Winslow
Baxi DC Racing Alpine/Signatech Alpine (Alpine A460-Nissan)
35 - David Cheng/Ho-Pin Tung/Nelson Panciatici
36 - Gustavo Menezes/Nicolas Lapierre/Stéphane Richelmi
Krohn Racing (Ligier JS P2-Nissan)
40 - Tracy Krohn/Nic Jönsson/João Barbosa
Greaves Motorsport (Ligier JS P2-Nissan)
41 - Memo Rojas/Julien Canal/Nathanaël Berthon
Strakka Racing (Gibson 015S-Nissan)
42 - Nick Leventis/Danny Watts/Jonny Kane
RGR Sport by Morand (Ligier JS P2-Nissan)
43 - Ricardo González/Bruno Senna/Filipe Albuquerque
Manor (Oreca 05-Nissan)
44 - Tor Graves/Matt Rao/Roberto Merhi
Thiriet by TDS Racing (Oreca 05-Nissan)
46 - Pierre Thiriet/Mathias Beche/Ryo Hirakawa
KCMG (Oreca 05-Nissan)
47 - Tsugio Matsuda/Matthew Howson/Richard Bradley
Murphy Prototypes (Oreca 03R-Nissan)
48 - Ben Keating/Jeroen Bleekemolen/Marc Goossens
Michael Shank Racing (Ligier JS P2-Honda)
49 - John Pew/Oswaldo Negri Jr./Laurens Vanthoor

Garage 56
SRT41 by OAK Racing (Morgan LMP2-Nissan)
84 - Frédéric Sausset/Christophe Tinseau/Jean-Bernard Bouvet

GTE-PRO
AF Corse (Ferrari 488 GTE)
51 - Gianmaria Bruni/James Calado/Alessandro Pier Guidi
71 - Davide Rigon/Sam Bird/Andrea Bertolini
Corvette Racing (Chevrolet Corvette C7.R)
63 - Jan Magnussen/Antonio García/Ricky Taylor
64 - Oliver Gavin/Tommy Milner/Jordan Taylor
Ford Chip Ganassi Team UK (Ford GT)
66 - Olivier Pla/Stefan Mücke/Billy Johnson
67 - Marino Franchitti/Andy Priaulx/Harry Tincknell
Ford Chip Ganassi Team USA (Ford GT)
68 - Joey Hand/Dirk Müller/Sébastien Bourdais
69 - Ryan Briscoe/Richard Westbrook/Scott Dixon
Dempsey-Proton Racing (Porsche 911 RSR)
77 - Richard Lietz/Michael Christensen/Philipp Eng
Risi Competizione (Ferrari 488 GTE)
82 - Giancarlo Fisichella/Toni Vilander/Matteo Malucelli
Porsche Motorsport (Porsche 911 RSR)
91 - Patrick Pilet/Kévin Estre/Nick Tandy
92 - Frédéric Makowiecki/Earl Bamber/Jörg Bergmeister
Aston Martin Racing (Aston Martin Vantage GTE)
95 - Nicki Thiim/Marco Sørensen/Darren Turner
97 - Richie Stanaway/Fernando Rees/Jonny Adam

GTE-AM
Larbre Compétition (Chevrolet Corvette C7.R)
50 - Yutaka Yamagishi/Pierre Ragues/Jean-Philippe Belloc
AF Corse (Ferrari 458 GTE)
55 - Duncan Cameron/Matt Griffin/Aaron Scott
83 - François Perrodo/Emmanuel Collard/Rui Águas
Team AAI (Chevrolet Corvette C7.R)
57 - Johnny O'Connell/Oliver Bryant/Mark Patterson
Formula Racing (Ferrari 458 GTE)
60 - Johnny Laursen/Mikkel Mac Jensen/Christina Nielsen
Clearwater Racing (Ferrari 458 GTE)
61 - Weng Sun Mok/Keita Sawa/Rob Bell
Scuderia Corsa (Ferrari 458 GTE)
62 - Bill Sweedler/Townsend Bell/Jeff Segal
KCMG (Porsche 911 RSR)
78 - Christian Ried/Wolf Henzler/Joël Camathias
Gulf Racing UK (Porsche 911 RSR)
86 - Michael Wainwright/Adam Carroll/Ben Barker
Abu Dhabi-Proton Racing/Proton Competition (Porsche 911 RSR)
88 - Khaled Al Qubaisi/David Heinemeier Hansson/Patrick Long
89 - Cooper MacNeil/Leh Keen/Marc Miller
Aston Martin Racing (Aston Martin Vantage GTE)
98 - Paul Dalla Lana/Pedro Lamy/Mathias Lauda
99 - Andrew Howard/Liam Griffin/Gary Hirsch

Timing

Woensdag 15 juni:
16.00u-20.00u: 24H - vrije training
20.30u-21.30u: Road to Le Mans - vrije training
22.00u-24.00u: 24H - kwalificatie
Donderdag 16 juni:
10.00u-10.45u: Ferrari Challenge: vrije training
11.30u-12.15u: Ferrari Challenge: vrije training
14.30u-15.30u: Road to Le Mans - vrije training
16.00u-17.00u: Ferrari Challenge: kwalificatie
18.00u-18.30u: Road to Le Mans - kwalificatie
19.00u-21.00u: 24H - kwalificatie
22.00u-24.00u: 24H - kwalificatie
Zaterdag 18 juni:
09h00-09.45u: 24 H - warm-up
10.05u-10.50u: Ferrari Challenge
11.10u-12.10u: Road to Le Mans - race
15.00u: 24H - start
Zondag 19 juni:
15.00u: 24H - aankomst

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234