Woensdag 14/04/2021

Van Herck ambitieus: "Ons Davis Cup-avontuur zit er nog niet op"

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

Na de zege in de Spiroudôme van Charleroi tegen Italië stoot Belgie in de Davis Cup voor de tweede maal in de voorbije drie edities door naar de halve finales. Tegenstander in september is Australië, dat de Verenigde Staten uitschakelde. Kapitein Johan Van Herck gelooft in de kansen van de Belgen.

"We hebben het dit weekend goed aangepakt", vertelde Van Herck. "Vrijdag zaten we na die twee overwinningen in een zetel. Maar ons Davis Cup-avontuur zit er nog niet op. We gaan ons nu concentreren op de halve finales, die we opnieuw in eigen land mogen afwerken. We dienen rekening te houden met de kwaliteiten van Australië, maar moeten vooral naar onszelf kijken."

In 2015 bereikte België de finale van de Davis Cup. Daarin was in Gent het Groot-Brittannië van Andy Murray een maatje te groot. "Die ervaring heeft ons rijker gemaakt", analyseerde Van Herck. "Sindsdien is onze ploeg gegroeid en zijn onze spelers geëvolueerd. We hebben nu een echt Davis Cup-team en daar moeten we van profiteren. Ons doel is ons plaatsen voor de finale."

De halve finales worden van 15 tot 17 september in België afgewerkt. De ondergrond ligt nog niet vast. Nadien volgt een eventuele finale tegen de winnaar van het duel tussen Frankrijk en Servië.

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

"De Belgische overwinning en kwalificatie voor de halve finales is verdiend", gaf de Italiaanse kapitein Corrado Barazzutti toe in de Spiroudôme van Charleroi.

"Paolo heeft alles geprobeerd, maar Goffin presteerde gewoon erg sterk", analyseerde Barazzutti de match die onze landgenoot in drie sets (6-3, 6-3 en 6-2) won tegen Lorenzi. "België heeft de kwalificatie voor de halve finales niet gestolen. Met Goffin en Steve Darcis hebben de Belgen twee talentvolle spelers in hun rangen, die het bovendien gewoon zijn om op hardcourt te tennissen. We hebben gisteren gezien dat België, ondanks de nederlaag, ook in het dubbelspel sterk voor de dag komt. Ik wil ook benadrukken dat de Belgische ploeg erg veel respect toonde voor zijn tegenstander."

Italië kon in Charleroi niet rekenen op Fabio Fognini (ATP 28), zijn op papier sterkste speler. "Maar daar wil ik het niet over hebben", aldus Barazzutti. "Het zou voor ons een goede zaak geweest zijn mocht hij gespeeld hebben, maar dat was nu eenmaal niet het geval."

null Beeld EPA
Beeld EPA
null Beeld BELGA
Beeld BELGA
Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234