Woensdag 23/10/2019

Van der Poel verdedigt minieme voorsprong in Hoogstraten

Mathieu van der Poel Beeld BELGA

De spanning in de Superprestige veldrijden is bijzonder groot. Met nog twee manches af te werken heeft leider en kersvers wereldkampioen, de Nederlander Mathieu van der Poel, met 77 punten achter zijn naam slechts één punt voorsprong op Kevin Pauwels en twee op zijn landgenoot Lars van der Haar. De kans is dus klein dat er na de cross van Hoogstraten van komende zondag al veel meer duidelijkheid zal zijn.

Dat Sven Nys zichzelf niet zal opvolgen is een feit, hij staat momenteel als zesde gerangschikt met 60 punten, maar wie wel met de oppergaai gaat lopen, is een open vraag. Natuurlijk wil de 20-jarige Van der Poel zijn nieuwe regenboogtrui tonen aan het publiek en er alles aan doen om zijn leidersplaats te behouden en te verstevigen.

Pauwels heeft al het eindklassement van de Wereldbeker op zijn naam staan, maar de honger bij hem is nog groot. Twee kansen, Hoogstraten en Middelkerke op 14 februari, heeft Pauwels nog. "Het wordt een lastige wedstrijd daar aan de veilinghallen van Hoogstraten", weet Pauwels. "Ik hield woensdag nog een goede algemene repetitie in Maldegem, waar ik de Parkcross won. Ik was al de beste in de Wereldbeker, maar ik zou mijn naam toch ook wel eens graag zien prijken op die van de Superprestige, al weet ik dat het heel lastig zal worden. Het parkoers in Hoogstraten is dan ook heel zwaar."

Technische fiche:

Het programma:
10u00: Nieuwelingen
11u15: Junioren
12u30: Vrouwen elite
14u00: Beloften
15u30: Elite

Palmares sinds 2005:
2005: Erwin Vervecken
2006: Sven Nys
2007: Sven Nys
2008: Niels Albert
2009: Sven Nys
2010: Niels Albert
2011: Sven Nys
2012: Tom Meeusen
2013: Sven Nys
2014: Sven Nys

De klassementen na de zesde manche in Diegem van 28 december 2014:

Elite:
1. Mathieu Van der Poel (BKCP-Powerplus-Ned) 77 punten
2. Kevin Pauwels 76
3. Lars van der Haar (Ned) 75
4. Tom Meeusen 72; 5. Klaas Vantornout 64; 6. Sven Nys 60; 7. Corné van Kessel (Ned) 45; 8. Jens Adams 41; 9. Philipp Walsleben (Dui) 31; 10. Bart Aernouts en David van der Poel (Ned) 28; 12. Bart Wellens 16; 13. Gianni Vermeersch 14; 14. Sven Vanthourenhout en Jim Aernouts 13; 16. Rob Peeters 10; 17. Niels Wubben (Ned) 9; 18. Joeri Adams 8; 19. Dieter Vanthourenhout, Julien Taramarcaz (Zwi) en Vincent Baestaens 7; 22. Thijs van Amerongen (Ned) 6; 23. Marcel Meisen (Dui) en Radomir Simunek (Tsj) 3; 25. Tim Merlier en Martin Bina (Tsj) 2; 27. Patrick Gaudy 1.

Beloften:
1. Michael Vanthourenhout (Sunweb-Napoleon Games) 83 punten
2. Toon Aerts 67
3. Laurens Sweeck 66
4. Wout Van Aert 60; 5. Stan Godrie (Ned) 54; 6. Jens Vandekinderen 53; 7. Diether Sweeck 52; 8. Quinten Hermans 41; 9. Martijn Budding (Ned) 32; 10. Yorben Van Tichelt 31; 11. Nicolas Cleppe 28; 12. Daan Soete 26; 13. Adam Toupalik (Tsj) 21; 14. Joris Nieuwenhuis (Ned) 19; 15. Daan Hoeyberghs 17; 16. Thijs Aerts en Clément Venturini (Fra) 13; 18. Jonas Degroote 12; 19. Jakub Skala (Tsj) 8; 20. Yannick Peeters 7; 21. Braam Merlier 6; 22. Sieben Wouters (Ned) 5; 23. Gioele Bertolini (Ita) 4; 24. Berne Vankeirsbilck en Kobe Goossens 1.

Junioren:
1. Eli Iserbyt (Young Telenet-Fidea) 90 punten
2. Johan Jacobs (Zwi) 65
3. Maik van der Heijden (Ned) 59
4. Jappe Jaspers 47; 5. Jarne Driesen 41; 6. Briek Hermans en Jens Dekker (Ned) 39; 8. Max Gulickx (Ned) 36; 9. Wesley Floren (Ned) 28; 10. Thijs Wolsink (Ned) en Jenko Bonne 24; 12. Gianni Siebens 22; 13. Tijl Pauwels 19; 14. Jarno Liessens en Gavin T Haley (VSt) 16; 16. Per Wiggers (Ned) en Gage Hecht (VSt) 12; 18. Seppe Rombouts, Han Devos en Mitch Groot (Ned) 11; 21. Pascal Eenkhoorn (Ned), Victor Vandebosch, Bart Muskens (Ned) en Lander Loockx 10; 25. Nick Verheyen 9; 26. Dylan Bouwmans (Ned), Ludwig Cords (Dui) en Stefano Sala (Ita) 6; 29. Erik Boer (Ned), Alex Colman en Giorgio Rossi (Ita) 5; 32. Jente Tielemans en Reno Bauters 4; 34. Raphael Schroeder (Ned) 3; 35. Jari De Clercq 2; 36. Robbert Wagenmakers (Ned), Stefano Museeuw en Stijn Siemons 1.

Deelnemers:

Elite:
1. Mathieu Van der Poel (Ned); 2. Sven Nys; 3. Lars Van der Haar (Ned); 4. Kevin Pauwels; 5. Philipp Walsleben (Dui); 6. Tom Meeusen; 7. Wout van Aert; 8. Klaas Vantornout; 9. Rob Peeters; 10. Thijs van Amerongen (Ned); 11. Bart Aernouts; 12. Corné van Kessel (Ned); 13. Martin Bina (Tsj); 14. Wietse Bosmans; 15. Marcel Meisen (Dui); 16. Julien Taramarcaz (Zwi); 17. Niels Wubben (Ned); 18. Gianni Vermeersch; 19. Radomir Simunek (Tsj); 20. Bart Wellens; 21. Lubomir Petrus (Tsj); 22. Jens Adams; 23. Tim Merlier; 24. Jim Aernouts; 25. Twan Van den Brand (Ned); 26. Patrick van Leeuwen (Ned); 27. Dieter Vanthourenhout; 28. Joeri Adams; 29. Sven Vanthourenhout; 30. Micki van Empel (Ned); 31. David Van der Poel (Ned); 32. Jan Denuwelaere; 33. Niels Koyen; 34. Nicolas Le Besq (Fra); 35. Luke Gray (GBr); 36. Dave De Cleyn; 37. Eddy van IJzendoorn (Ned); 38. Stijn Huys; 39. Tom Van den Bosch; 40. Hendrik Sweeck; 41. Kenneth Van Compernolle; 42. Ben Berden; 43. Arne Tureluren; 44. James Spragg (GBr); 45. Vinnie Braet; 46. Aitor Hernandez (Spa); 47. Bart Hofman; 48. Patrick Gaudy; 49. Mariusz Gil (Pol); 50. Camille Dubois (Fra); 51. Edwin De Wit; 52. Vincent Baestaens;53. Yoann Corbihan (Fra); 54. Javier Ruiz de Larrinaga (Spa); 55. Kevin Cant; 56. Ivan Gonzalez (Spa); 57. Mario Matijevic (Kro); 58. Jon Gomez Elorriaga (Spa); 59. Gert-Jan Bosman (Ned); 60. Clément Lhotellerie (Fra); 61. Inigo Gomez Eliorraga (Spa)

Beloften:
1. Michael Vanthourenhout; 3. Laurens Sweeck; 4. Jens Vandekinderen; 5. Toon Aerts; 6. Adam Toupalik (Tsj); 7. Quinten Hermans; 8. Thijs Aerts; 9. Yannick Peeters; 10. Diether Sweeck; 11. Stan Godrie (Ned); 12. Martijn Budding (Ned); 13. Joris Nieuwenhuis (Ned); 14. Sieben Wouters (Ned); 15. Bjorn van der Heijden (Ned); 16. Yorben Van Tichelt; 17. Daan Soete; 19. Nicolas Cleppe; 20. Kobe Goossens; 21. Nicolas Pruvot (Fra); 22. Daan Hoeyberghs; 23. Berne Vankeirsbilck; 24. Jonas Degroote; 25. Ward Van Laer; 26. Jelle Schuermans; 27. Lawrence Tibackx; 28. Koen van Dijke (Ned); 29. Kyle De Proost; 30. Yves Coolen; 31. Thomas Joseph; 32. Jens Couckuyt; 33. Dario Kloeck; 34. Kelvin Bakx (Ned); 35. Sybren Jacobs; 36. Senne De Meyer.

Vrouwen:
1. Helen Wyman (GBr); 2. Nikki Harris (GBr); 3. Sanne Cant; 4. Sanne van Paassen (Ned); 5. Sophie de Boer (Ned); 6. Ellen Van Loy; 7. Loes Sels; 8. Pavla Havlikova (Tsj); 9. Elle Anderson (VSt); 10. Christine Vardaros (VSt); 11. Hannah Payton (GBr); 12. Jolien Verschueren; 13. Joyce Vanderbeken; 14. Karen Verhestraeten; 15. Lotte Eikelenboom (Ned); 16. Reza Hormes-Ravenstijn (Ned); 17. Maud Kaptheyns (Ned); 18. Shana Maes; 19. Esmee Oosterman (Ned); 20. Axelle Bellaert; 21. Valerie Boonen; 22. Margriet Kloppenburg (Den); 23. Cindy Bauwens; 24. Gertie Willems; 25. Ynske Van Tichelt; 26. Tine Rombouts; 27. Lizzy Witlox (Ned); 28. Meg De Bruyne; 29. Aida Nuno Palacio (Spa); 30. Suzie Godart (Lux); 31. Lena Bischoff-Stein (Dui); 32. Pauline Delhaye (Fra); 33. Esther van der Burg (Ned); 34. Aurelie Vermeir; 35. Bianca van den Hoek (Ned); 36. Tine Verdeyen; 37. Lisa Jacobs (Aus); 38. Nele Van Maldeghem; 39. Suzanne Verhoeven (Ned); 40. Jana Dobbelaere

Vrouwen elite:
1. Helen Wyman (GBr); 2. Nikki Harris (GBr); 3. Sanne Cant; 4. Sanne van Paassen (Ned); 5. Sophie de Boer (Ned); 6. Ellen Van Loy; 7. Loes Sels; 8. Pavla Havlikova (Tsj); 9. Elle Anderson (VSt); 10. Christine Vardaros (VSt); 11. Hannah Payton (GBr); 12. Jolien Verschueren; 13. Joyce Vanderbeken; 14. Karen Verhestraeten; 15. Lotte Eikelenboom (Ned); 16. Reza Hormes-Ravenstijn (Ned); 17. Maud Kaptheyns (Ned); 18. Shana Maes; 19. Esmee Oosterman (Ned); 20. Axelle Bellaert; 21. Valerie Boonen; 22. Margriet Kloppenburg (Den); 23. Cindy Bauwens; 24. Gertie Willems; 25. Ynske Van Tichelt; 26. Tine Rombouts; 27. Lizzy Witlox (Ned); 28. Meg De Bruyne; 29. Aida Nuno Palacio (Spa); 30. Suzie Godart (Lux); 31. Lena Bischoff-Stein (Dui); 32. Pauline Delhaye (Fra); 33. Esther van der Burg (Ned); 34. Aurelie Vermeir; 35. Bianca van den Hoek (Ned); 36. Tine Verdeyen; 37. Lisa Jacobs (Aus); 38. Nele Van Maldeghem; 39. Suzanne Verhoeven (Ned); 40. Jana Dobbelaere

Junioren:
1. Sven Maertens; 2. Jorn Montaigne; 3. Johan Jacobs (Zwi); 4. Alessio Dhoore; 5. Wesley Floren (Ned); 6. Eli Iserbyt; 7. Jenko Bonne; 8. Kevin van Bennekom (Ned); 9. Thijs Wolsink (Ned); 10. Han Devos; 11. Maik van der Heijden (Ned); 12. Seppe Rombouts; 13. Jente Tielemans; 14. Michiel Breugelmans; 15. Diederik Pemen; 16. Maarten Van Staeyen; 17. Mart Muskens (Ned); 18. Diede Mortier; 19. Hakan Proost; 20. Sander Jeurissen; 21. Roel Vandael; 22. Briek Hermans; 23. Stefano Museeuw; 24. Aiden Maes; 25. Jappe Jaspers; 26. Simon Jaecques; 27. Reno Bauters; 28. Victor Vandebosch; 29. Jarne Driesen; 30. Jens Dekkers (Ned); 31. Max Gulickx (Ned); 32. Alex Colman; 33. Laurens Couckuyt; 34. Niels Hendrickx; 35. Stef Hendrickx; 36. Tijl Pauwels; 37. Jarno Liessens; 38. Jari De Clercq; 39. Dennis Blommen; 40. Lander Loockx

Nieuwelingen:
1. Jasper Gielen; 2. Florian Vermeersch; 3. Gertjan Geysen; 4. Jonas Bruyninckx; 5. Arno Van den Broeck; 6. Jasper Van den Plas; 7. Maxim Dewulf; 8. Viktor Geeraerts; 9. Mark Dillema (Ned); 10. Thibo Vandenheede; 11. Dolf Pemen; 12. Marthe Truyen; 13. Lander Tibackx; 14. Jens Cleynhens; 15. Kyle Agterberg (Ned); 16. Perry Frijters (Ned); 17. Jara Noël; 18. Arne Vrachten; 19. Jorg Claessens; 20. Davy Vandergraesen; 21. Wannes Vandenbussche; 22. Brent Braes; 23. Len Dejonghe; 24. Toon Vandebosch; 25. Joren Thys; 26. Mauri Vansevenant; 27. Maxim Van Gils; 28. Cis Peeters; 29. Fabio Van Goethem; 30. Niels Vandeputte; 31. Koen van Helvoirt (Ned); 32. Jochen Berckmans; 33. Stijn De Bruyn; 34. Robbe Konings; 35. Wannes Defour; 36. Benjamin Beernaert; 37. Guillermo Cooreman .

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234