WK 2014
Uruguayaanse president neemt het op voor Suárez
De Uruguayaanse president Jose Mujica heeft het opgenomen voor zijn omstreden landgenoot Luis Suárez. De aanvaller beet dinsdag tijdens het WK-duel tegen Italië in de schouder van Giorgio Chiellini.
"We hebben hem niet uitgekozen om een filosoof of monteur te zijn, of om zijn goede manieren - hij is een geweldige voetballer", zei Mujica. "Ik heb hem niemand zien bijten. Maar ze mogen elkaar wel schoppen", voegde hij er aan toe.
De actie van Suárez, het was alweer de derde keer in zijn loopbaan dat hij een tegenstander beet, ontging de arbiter van dienst. "Mij is geleerd dat je in het voetbal de scheidsrechter moet gehoorzamen. Als er beslissingen worden genomen op basis van tv-beelden, dan zijn er tal van strafschoppen en handsballen die gegeven moeten worden. Pech dus", aldus de Zuid-Amerikaanse president.
Onvoldoende bewijs
Ook de voorzitter van de Uruguayaanse voetbalbond vindt niet dat Luis Suárez een sanctie moet krijgen voor de beet. "Het is onze overtuiging dat er onvoldoende bewijs is om Luis een sanctie op te leggen. Daarvoor moet er duidelijkheid zijn. Op de video die ons door de FIFA is bezorgd vinden we dat het niet echt duidelijk is", verklaarde bondsvoorzitter Wilmar Valdez op de Uruguayaanse televisie. "Wij hebben er vertrouwen in dat onze verdediging zal volstaan om resultaat te boeken", voegde hij eraan toe.
De FIFA startte na het incident een disciplinaire procedure. Suárez , een recidivist, riskeert een stevige schorsing waardoor hij het vervolg van het WK zou mogen vergeten.