Donderdag 26/05/2022

Uitslagen

Autosport

Rally van Madeira (EK): Eindstand: 1. Lopes-Lisboa (Por/Peugeot 206 WRC) 2u53:30; 2. Campos-Magalhaes (Por/Peugeot 206 WRC) op 1:23.0; 3. Liatti-Cassina (Ita/Subaru Impreza) 1:29.9... 13. Cols-Colebunders (Peugeot 206 WRC) 9:24.5.

24 Uren van Francorchamps: Eindstand: 1. Duez-Bouchut-Belloc (Bel-Fra-Fra - Chrysler Viper), 528 ronden (3671,1 km/gem.: 152,99 km/u); 2. Bourdais-Goueslard-Dumez (Fra-Fra-Fra - Chrysler Viper) op 5 ronden; 3. Dierick-De Doncker-Dupont (Chrysler Viper) op 7 ronden; 4. Vosse-Clérico-Hélary (Bel-Fra-Fra - Chrysler Viper) op 12 ronden; 5. Riccitelli-Quester-Garcia-Simon (Ita-Oos-Spa-Dui - Porsche 996) op 17 ronden (winnaars N-GT).

Beachvolleybal

WK Klagenfurt: Finale mannen: Baracetti/Conde - Loiola/Santos 25-23, 12-21, 20-18 Finale vrouwen: Behar/Shelda Bede - Pires/Minello 21-16, 21-18 BK Oostende: Finale mannen: Jacky Kempenaers/Tim Joosen - Kristof Deleu/Bram Cafmeyer 2-0 (15-11, 17-14) Finale vrouwen: Liesbet Van Breedam/Kristien Van Lierop - Katrien De Decker/Anja Duyck 2-1 (15-8, 21-24, 15-9).

Tennis

Belgisch kampioenschap Ukkel: Mannenfinale: Dominique Coene - Arnaud Fontaine 6-1, 3-6, 6-3, 3-6, 6-3. Vrouwenfinale: Daphne Vande Zande - Kirsten Flipkens 6-1, 6-4. WTA Bazel (140.000 dollar): Halve finale: Gersi (Tsj) - Torrens Valero (Spa/6) 4-6, 7-6 (7/0), 7-5; Mikaelian (Zwi) - Smashnova (Isr) 6-2, 6-2. Finale: Gersi (Tsj) - Mikaelian (Zwi) 6-4, 6-1. WTA San Diego (565.000 dollar): Halve finales: Seles (VS/7) - Hingis (Zwi/1) 6-3, 6-4; V. Williams (VS/2) - Davenport (VS/4), 6-2, 7-5. ATP Montreal (2,95 miljoen dollar): Halve finales: Pavel (Roe) - Haas (Dui) 6-4, 5-0 (opgave); Rafter (Aus/9) - Santoro (Fra) 6-2, 6-2.

Triatlon

BK triatlon in Eupen halve afstand: Mannen: 1. Casper Van den Burgh (Ned) in 4u13:36; 2. Marino Van Hoenacker op 1:05 (Belgisch kampioen);

3. Rutger Beke 3:45; 4. Jim Beuselinck 6:29. Vrouwen: 1. Christel Van Eesbeke in 4u58:06 (Belgisch kampioene)

WK triatlon volledige afstand: Mannen (3,8 km zwemmen, 180 km fietsen, 42,195 km lopen): 1. Peter Sandvang (Den) 8u24:17; 2. Henning Rasmus (Den) 8u25:46; 3. Jonas Colting (Zwe) 8u26:32; 4. Dirk Van Gossum 8u29:00;... 8. Marc Herremans 8u34:06;... Vrouwen: 1. Lisbeth Kristensen (Den) 9u27:17; 2. Lena Wahlqvist (Zwe) 9u29:32; 3. Susanne Nielsen (Den) 9u46:02.

Voetbal

Vriendschappelijk: SV Roeselare - KV Kortrijk 2-3; K.Lyra TSV - Verbroedering Geel 2-0; FCZD Oud-Heverlee - K.VK. Tienen 3-3; R.CS. Wezet - SK Kermt-Hasselt 5-1; Maaseik FC - Patro Maasmechelen 2-7; Wallonia Walhain C.G. - RWDM 1-0; FC Tubize - Standard Luik 0-2; Deinze - RC Zuid-West Vlaanderen 0-2; SK Lommel - R.K.C. Waalwijk 2-0; Tongeren - Sint-Truiden 1-7; SK Lierse - Willem II 3-1; Eendracht Aalst - FC Luik O-O; Dessel Sport - Hoogstraten 3-0; SV Ingelmunster - SV Zulte-Waregem 2-0; KV Oostende - Lokeren 0-5; Racing Genk - Roda JC 2-0.

Duitsland: Tweede speeldag: Bayern München - FC Schalke 04 3-0; VfL Wolfsburg - FC St. Pauli 1-1; Hertha BSC - Borussia Dortmund 0-2; Werder Bremen - Energie Cottbus 3-2; Hamburger SV - VfB Stuttgart 2-0; FC Keulen - TSV 1860 München 2-0; Hansa Rostock - Bayer Leverkusen 0-3; 1. FC Nürnberg - SC Freiburg 2-0; 1. FC Kaiserslautern - Bor. Mönchengladbach 3-2 Stand: 1. 1. FC Kaiserslautern 6 ptn; 2. Bayer Leverkusen 6; 3. Borussia Dortmund 6; 4. 1. FC Köln 4; 5. Bayern München 3; 6. SC Freiburg 3; 7. Hamburger SV 3; 8. Energie Cottbus 3; Bor. Mönchengladbach 3; 10. 1. FC Nürnberg 3; 11. Werder Bremen 3; 12. FC St. Pauli 2; 13. VfL Wolfsburg 1; 14. VfB Stuttgart 1; Hertha BSC 1; 16. Hansa Rostock 0 (1); FC Schalke 04 0 (1); 18. TSV 1860 München 0.1.

Frankrijk: Tweede speeldag: Marseille - Bordeaux 0-0; Nantes - Lens 1-2; Auxerre - Paris SG 1-1; Guingamp - Bastia 1-0; Rijsel - Lorient 3-1; Lyon - Sedan 2-0; Metz - Troyes 2-1; Monaco - Montpellier 0-0; Sochaux - Rennes 4-3. Stand: 1. Lens 6; 2. Sochaux 6; 3. Auxerre 4; 4. Rijsel 4; 5. Bordeaux 4; 6. Troyes 3; 7. Metz 3; . Lyon 3; 9. Lorient 3; 10. Guingamp 3; 11. Marseille 2; 12. Montpellier 2; 13. Paris SG 2; 14. Bastia 1; 15. Monaco 1; 16. Sedan 1; 17. Nantes 0; 18. Rennes 0. Schotland: Tweede speeldag: FC Kilmarnock - Celtic Glasgow 0-1; FC St.Johnstone - Dunfermline Athletic 0-2; FC Motherwell - Dundee United 0-0; Glasgow Rangers - FC Livingston 0-0; Hearts of Midlothian - FC Aberdeen 1-0; FC Dundee - Hibernian Edinburgh 2-1. Stand: 1. Dunfermline Athletic 6; 2. Celtic Glasgow 6; 3. Glasgow Rangers 4; 4. FC Dundee 4; 5. FC Livingston 4; 6. Hearts of Midlothian 3; 7. Dundee United 2; 8. Hibernian Edinburgh 1; 9. FC Kilmarnock 1; 10. FC Motherwell 1; 11. FC Aberdeen 0; 12. FC St.Johnstone 0. Portugal: Supercup: Porto-Boavista 1-0.

Wielrennen

Criterium Steenwijk (100 km): 1. 1ichael Boogerd (Ned); 2. Ludo Dierckxsens; 3. Rik Verbrugghe;...

Luk-Cup in Bühl Uitslag na 194 km: 1. Geert Verheyen , 194 km in 4u44:55; 2. Davide Rebellin (Ita); 3. Oscar Camenzind (Zwi); 4. Jan Ullrich (Dui);... 8. Serge Baguet op 1:09; Ronde van Portugal: Derde rit: 1. Salvatore Commesso (Ita/Saeco) de 160;8 km in 3u51:40; 2. Angel Edo (Spa); 3. David Garcia (Spa);...

Ronde van het Waalse Gewest: Tweede rit (Moeskroen naar Clabecq, 174,4 km): 1. Bert Grabsch (Dui/Phonak) 4u11:02 (gem.: 41,68 km/u); 2. Koos Moerenhout (Ned) z.t.; 3. Robbie McEwen (Aus) op 0:05; 4. Janek Tombak (Est) 0:05; 5. Leon Van Bon (Ned); ... 7. Christophe Brandt; 8. Jurgen Van De Walle;; ... 10. Björn Leukemans;... Derde rit (Charleroi naar Couvin, 173,2 km): 1. Glenn d'Hollander de 173,2 km in 4u13:50; 2. Alexandre Usov (WRu) op 0:58; 3. Jean-Patrick Nazon (Fra); 4. Jo Planckaert; 5. Magnus Backstedt (Zwe);... 7. Tom Steels;... 10. Nico Eeckhout . Stand: 1. Glenn D'Hollander (Lotto-Adecco) 12u43:08; 2. Robbie McEwen (Aus) op 0:47; 3. Bert Grabsch (Dui) 0:51; 4. Koos Moerenhout (Ned) 0:52; ... 8. Bjorn Leukemans; 9. Jurgen Van De Walle; 10. Christophe Brandt ;

Zwemmen

Belgisch kampioenschap Charleroi: Mannen, 1500 m vrij: 1. Tom Vangeneugden (OZV) 16:19.02; 50 m school: 1. Cédric Bavay (CNA) 29.70 (1/2 F: 29.47); 200 m vlinder: 1. Dieter Mortier (KZK) 2:05.95;...; 100m vrij: 1. Renaat Dreesen (WZV) 51.52; 100 m rug: 1. Bruno Claeys (MZV) 58.77; 200 m school: 1. Cédric Bavay (CNA) 2:20.26; 50 m vlinder: 1. Bart Geerts (ZNA) 25.36; 200 m wissel: 1. Cédric Bavay (CNA) 2:06.95; 4 x100m wissel: 1. MZV Eeklo 4:02.47. Vrouwen, 400 m vrij: 1. Sofie Goffin (ZS) 4:14.98; 50 m rug: 1. Tine Bossuyt (Fast) 30.60; 4X100 m vrij: 1. MZV Eeklo I 4:01.68; 50 m vrij: 1. Tine Bossuyt (FAST) 26.45; 200 m vrij: 1. Sofie Goffin (Z.S.) 2:01.54; 200 m rug: 1. Marie Vandergeeten (LGN) 2:23.20; 100 m school: 1. Hélène Rondeau (ENL) 1:14.68; 100 m vlinder: 1. Fabienne Dufour (CNB) 1:01.33; 200 m wissel: 1. Ellen Sterckx (MOZKA) 2:25.21; 4 x 100 m wissel: 1. MZV Eeklo 4:28.26.

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234