Donderdag 05/08/2021

Uitslagen 5de dag EK atletiek

De Pool Marcin Lewandowski pakte de Europese titel op de 800m. Beeld UNKNOWN
De Pool Marcin Lewandowski pakte de Europese titel op de 800m.Beeld UNKNOWN

800 m - Finale:
1. Marcin Lewandowski (Pol) 1:47.07
2. Michael Rimmer (GBr) 1:47.17
3. Adam Kszczot (Pol) 1:47.22
4. Arnoud Okken (Ned) 1:47.31
5. Jakub Holusa (Tsj) 1:47.45
6. Kevin Lopez (Spa) 1:47.82
7. Luis Alberto Marco (Spa) 1:48.42
8. Hamid Oualich (Fra) 1:49.77

5000 m - Finale:
1. Mo Farah (GBr) 13:31.18
2. Jesus España (Spa) 13:33.12
3. Hayle Ibrahimov (Aze) 13:34.15
4. Serhiy Lebid (Oek) 13:38.69
5. Noureddine Smaïl (Fra) 13:38.70
6. Daniele Meucci (Ita) 13:40.17
7. Alemayehu Bezabeh (Spa) 13:43.23
8. Chris Thompson (GBr) 13:44.42
9. Mert Girmalegese (Tur) 13:45.25
10. Stefano La Rosa (Ita) 13:46.58
11. Aleksandr Orlov (Rus) 13:58.69
12. Arne Gabius (Dui) 13:59.11
13. Kemal Koyuncu (Tur) 14:17.32
Opgaves: Alistair Cragg (Ier), Sergio Sanches (Spa)

400 m horden - Finale:
1. David Greene (GBr) 48.12
2. Rhys Williams (GBr) 48.96
3. Stanislav Melnykov (Oek) 49.09
4. Heni Kechi (Fra) 49.34
5. Periklis Iakovakis (Gri) 49.38
6. Josef Prorok (Tsj) 49.68
7. Aleksandr Derevyagin (Rus) 49.70
8. Fadil Bellaabouss (Fra) 1:02.94

Polsstok - Finale:
1. Renaud Lavillenie (Fra) 5m85
2. Maksym Mazuryk (Oek) 5m80
3. Przemyslaw Czerwinski (Pol) 5m75
4. Giuseppe Gibilisco (Ita) 5m75
5. Damiel Dossévi (Fra) 5m70
6. Fabian Schulze (Dui) 5m70
7. Lukasz Michalski (Pol) 5m65
8. Romain Mesnil (Fra) 5m60
9. Raphael Holzdeppe (Dui) 5m60
10. Jan Kudlicka (Tsj) 5m60
11. Mateusz Didenkow (Pol) 5m50
Geen gelukte sprong: Dmitriy Starodubtsev (Rus)

Kogel - Finale:
1. Andrei Mikhnevich (WRu) 21m01
2. Tomasz Majewski (Pol) 21m00
3. Ralf Bartels (Dui) 20m93
4. Maris Urtans (Let) 20m72
5. David Storl (Dui) 20m57
6. Nedzad Mulabegovic (Kro) 20m56
7. Pavel Lyzhyn (WRu) 20m11
8. Antonin Zalsky (Tsj) 20m01
9. Asmir Kolasinac (Ser) 19m77
10. Jakub Giza (Pol) 19m73
11. Borja Vivas (Spa) 19m12
12. Carl Myerscough (GBr) 18m19

Speer - Finale:
1. Andreas Thorkildsen (Noo) 88m37
2. Matthias de Zordo (Dui) 87m81
3. Tero Pitkämäki (Fin) 86m67
4. Oleksandr Pyantnytsya (Oek) 82m01
5. Teemu Wirkkala (Fin) 81m76
6. Ainars Kovals (Let) 81m19
7. Sergey Makarov (Rus) 80m86
8. Roman Avramenko (Oek) 79m52
9. Vitezslav Vesely (Tsj) 77m83
10. Petr Frydrych (Tsj) 77m30
11. Eriks Rags (Let) 76m93
12. Dmytro Kosynskyy (Oek) 73m26

Vrouwen:
200 m - Finale (+ 0,1 m/s):
1. Myriam Soumaré (Fra) 22.32
2. Yelizaveta Bryzhina (Oek) 22.44
3. Aleksandra Fedoriva (Rus) 22.44
4. Anastasiya Kapachinskaya (Rus) 22.47
5. Lina Jacques-Sébastien (Fra) 22.59
6. Eleni Artymata (Cyp) 22.61
7. Yuliya Chermoshanskaya (Rus) 22.67
Diskwalificatie: Véronique Mang (Fra )

100 m horden - Halve finales:
Reeks 1 (- 0,4 m/s):
1. Nevin Yanit (Tur) 12.71 Q
2. Carolin Nytra (Dui) 12.75 Q
3. Derval O'Rourke (Ier) 12.75 Q
4. Lisa Urech (Zwi) 12.95 q
5. Joanna Kocielnik (Pol) 13.06
6. Olga Samylova (Rus) 13.08
7. Katsiaryna Paplauskaya (WRu) 13.14
Diskwalificatie: Cindy Roleder (Dui)
Reeks 2 (- 1,9 m/s):
1. Tatyana Dektyareva (Rus) 12.81 Q
2. Christina Vukecevic (Noo) 12.85 Q
3. Yevheniya Snihur (Oek) 12.88 Q
4. Nadine Hildebrand (Dui) 12.96 q
5. Lucie Skrobakova (Tsj) 13.10
6. Elisabeth Davin (Bel) 13.15
7. Victoria Schreibeis (Oos) 13.41
Diskwalificatie: Alina Talai (WRu)


100 m horden - Finale (- 0,5 m/s):
1. Nevin Yanit (Tur) 12.63
2. Derval O'Rourke (Ier) 12.65
3. Carolin Nytra (Dui) 12.68
4. Christina Vukicevic (Noo) 12.78
5. Yevheniya Snihur (Oek) 12.92
6. Tatyana Dektyareva (Rus) 12.98
7. Lisa Urech (Zwi) 13.02
8. Nadine Hildebrand (Dui) 13.08

Hink-stap - Finale:
1. Olha Saladuha (Oek) 14m81
2. Simona La Mantia (Ita) 14m56
3. Svetlana Bolshakova (Bel) 14m55
4. Nadezhda Alekhina (Rus) 14m45
5. Adelina Gavrila (Roe) 14m33
6. Snezana Rodic (Sln) 14m32
7. Dana Veldakova (Slk) 14m16
8. Patrícia Mamona (Por) 14m07
9. Natallia Viatkina (WRu) 13m94
10. Athanasia Perra (Gri) 13m83
11. Malgorzata Trybanska (Pol) 13m82
12. Alsu Murtazina (Rus) 13m65

Zevenkamp - Eindstand:
1. Jessica Ennis (GBr) 6823 ptn
2. Nataliya Dobrynska (Oek) 6778
3. Jennifer Oeser (Dui) 6683
4. Tatiana Chernova (Rus) 6512
5. Karolina Tyminska (Pol) 6230
6. Lyudmyla Yosypenko (Oek) 6206
7. Eliska Klucinova (Tsj) 6187
8. Marina Goncharova (Rus) 6186
9. Maren Schwerdtner (Dui) 6167
10. Jessica Samuelsson (Zwe) 6146
11. Claudia Rath (Dui) 6107
12. Sara Aerts (Bel) 6084
13. Yana Panteleyeva (Rus) 6059
14. Ida Marcussen (Noo) 6029
15. Sofia Ifadidou (Gri) 6004
16. Linda Züblin (Zwi) 5912
17. Katerina Cachova (Tsj) 5911
18. Yana Maksimava (WRu) 5838
19. Grit Sadeiko (Est) 5761
Opgaves: Helga Margret Thorsteinsdottir (IJs), Aryiro Strataki (Gri), Hanna Melnychenko (Oek), Nadja Casadei (Zwe), Antoinette Nana Djimou Ida (Fra), Bárbara Hernando (Spa), Jolanda Keizer (Ned)
(belga/kh)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234