Uitgelezen live vanavond in Gent
Onder aanvoering van gastvrouw Fien Sabbe becommentariëren vaste gasten Anna Luyten (Knack) en Jos Geysels (Minister van Staat) vandaag 'Vrijheid' van Jonathan Franzen. Dat doen ze samen met Friedl' Lesage en Joost Vandecasteele, die onlangs de debuutprijs won voor zijn verhalenbundel 'Hoe de wereld perfect functioneert zonder mij'.
Volgens De Standaard is 'Vrijheid' "de meest onderhoudende, meest levensechte en scherpste roman van de voorbije jaren over het moderne Amerika en het moderne leven."
Joost Zwagerman noemde het "Een verpletterende prestatie, en een nieuwe standaard in de categorie huwelijksroman, maar ook een nieuwe loot aan de boom die Great American Novel heet" (Vrij Nederland, 19 sep 2010).
Daarnaast wordt het audioboek 'Het derde huwelijk' van Tom Lanoye, waarin Chika Unigwe en Frank Focketyn de hoofdrollen op zich nemen, besproken. Het derde huwelijk is "een grijns bij gebrek aan beter, het is lachen om de knulligheid van de wanhoop. Ik kan alleen maar hopen dat de mensen ongelooflijk moeten lachen als ze het luisterdrama horen. Hopelijk zijn ze met veel." (Tom Lanoye in De Standaard)
En ook de novelle 'Een minuut stilte' van Siegfried Lenz komt aan bod. Cutting Edge over 'Een minuut stilte': "Een novelle met als enig manco dat ze te snel uit is, kan alleen maar als een meesterwerk beschouwd worden."
Muziek is er van Thomas Devos, Joeri Cnapelinckx, Kaat Arnaert, Pim Dewolf en Mattijs Vanderleen, samen Tommigun. Hun cd 'Come Watch Me Disappear' is volgens Kwadratuur "ontdaan van alle overbodige franjes, maar gezegend met knappe arrangementen en een gezonde dosis melancholie. (...) het zou zonde zijn om dit staaltje pure en onversneden popmuziek zomaar links te laten liggen."
Praktisch
Di 21 dec 2010
20:00
Balzaal
Gratis