Donderdag 08/06/2023

Twitteraar die burgerlijke partij zaak-De Gelder bedreigde, spoot graffiti voor gerechtsgebouw

null Beeld belga
Beeld belga

De man die opgepakt werd voor de bedreigende tweets aan het adres van journalist en burgerlijke partij Bart Van Belle bekende aan de politie dat hij ook verantwoordelijk is voor de graffiti die vorige week aan het gerechtsgebouw gespoten werden. De 24-jarige Gentenaar wordt onder strikte voorwaarden vrijgelaten, zegt het parket van Gent.

redactie

Via Twitter viseerde een zekere 'CoolDehLa' gisteren journalist Bart van Belle, van wie het kind tijdens de feiten in de crèche verbleef, maar niet gewond raakte. De man daagde ook politie en parket uit.

De twitteraar werd afgelopen nacht opgepakt. Het parket vroeg zijn aanhouding op basis van schriftelijke bedreigingen en belaging, maar de onderzoeksrechter besliste om de man vrij te laten, zij het onder strikte voorwaarden. Zo mag de Gentenaar de slachtoffers en hun familie niet verontrusten, is het justitiepaleis en een straal van 500 meter daarrond verboden terrein voor hem en mag hij zich niet meer op sociale media begeven.

De man bekende ook dat hij vorige week donderdag 'Kim = Alpha' spoot op de vloer voor de draaideur van het gerechtsgebouw in Gent. De graffiti werden onmiddellijk met een chemisch product verwijderd.

Over zijn motief is niets bekend.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234