Twee nieuwkomers in schaatsploeg van Swings
De Nederlandse Manon Kamminga en de Australiër Daniel Greig maken met ingang van het komende schaatsseizoen deel uit van Team Stressless, het team van Bart Swings. Team Stressless maakte dat dinsdag bekend. Met de komst van de twee nieuwkomers telt de internationale ploeg zes schaatsers uit vier landen.
De 23-jarige Kamminga behoort in het skeeleren tot de Europese top. Komende week is ze tijdens het EK in Oostenrijk een belangrijke tegenstandster van Sandrine Tas. Op het ijs moet zij echter nog doorbreken. "Dit zijn allemaal internationale winnaars, we kunnen elkaar op elk vlak blijven uitdagen en versterken", zegt Kamminga over haar nieuwe ploeg. "We hebben allemaal al veel gewonnen in het skaten, die ervaring zullen we gebruiken om elkaar op het ijs naar een hoog niveau te helpen."
De 24-jarige Greig eindigde vorig jaar als derde tijdens het WK sprint in Nagano. Beiden zijn goede bekenden van de Australische Desly Hill, een vroegere skater die als hoofdcoach van de schaatsploeg zal optreden. Jelle Spruyt, vertrouweling van Swings, is haar assistent. Voor Swings is vooral de komst van Greig van belang. Hij kan hem stimuleren op de korte afstanden.
Team Stressless bestaat nu naast de twee nieuwkomers en Swings uit de Nederlander Jan Blokhuijsen en de Amerikanen Joey Mantia en Brittany Bowe. Manager Bart Veldkamp richt zich nu op het vinden van nieuwe sponsors om de financiële mogelijkheden van de ploeg te vergroten.