Donderdag 08/06/2023

Suikerfeest

Turkse president kondigt lockdown rond Suikerfeest af

null Beeld AFP
Beeld AFP

De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in heel het land een vierdaagse lockdown afgekondigd in de pogingen de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De lockdown moet verhinderen dat mensen massaal erop uit trekken om het islamitische Suikerfeest van het einde van de vasten te vieren.

Redactie en Belga

De feestdag Eid al-Fitr is het einde van de islamitische vastenmaand ramadan. Dat valt dit jaar op de avond van 23 mei en de daaropvolgende dag. Maar pas op 29 mei na het vrijdaggebed mogen volgens Erdogan weer grote gebedsbijeenkomsten in moskeeën plaatshebben.

Het verbod op het in- en uitreizen in vijftien procincies en steden, waaronder de hoofdstad Ankara en de metropool Istanboel krijgt een verlenging van vijftien dagen, scholen heropenen in september.

Turkije heeft al meer dan 150.000 besmettingen vastgesteld en meer dan 4.000 patiënten zijn aan de gevolgen van het virus overleden.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234