Donderdag 08/06/2023

Trump houdt ondanks ramp in Miami tóch rally in Florida en hekelt aanklachten tegen zijn bedrijf

Voormalig president Donald Trump spreekt zijn aanhangers toe in Sarasota, Florida. (03/07/21) Beeld AP
Voormalig president Donald Trump spreekt zijn aanhangers toe in Sarasota, Florida. (03/07/21)Beeld AP

De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft tijdens een bijeenkomst in de Amerikaanse deelstaat Florida uitgehaald naar de openbaar aanklagers die zijn familiebedrijf The Trump Organization willen vervolgen. “Het is echt gerechtelijk wangedrag. Het is verschrikkelijk”, zei hij tijdens de campagnerally in Sarasota, waarbij vuurwerk werd afgestoken.

Redactie en ANP

Afgelopen week werd bekend dat The Trump Organization wordt beschuldigd van belastingfraude en dat financieel topman Allen Weisselberg 900.000 dollar aan belasting zou hebben ontdoken. “Ze hebben alles bij de overheid ingezet om mij, mijn familie, mijn geweldige werknemers en mijn bedrijf achterna te zitten, alleen vanwege de politiek”, aldus Trump tegen duizenden aanhangers.

Ook gebruikte Trump het podium om de politieke besluiten van zijn opvolger Joe Biden de grond in te boren. Verder herhaalde hij zijn niet bewezen claims dat de verkiezingen van afgelopen november oneerlijk zijn verlopen.

Invloedrijk

Het is de tweede keer in korte tijd dat de oud-president een dergelijke rally houdt. Voorafgaand aan de massabijeenkomst had gouverneur Ron DeSantis van Florida gevraagd het evenement uit te stellen vanwege het reddingswerk bij het ingestorte appartementencomplex bij Miami, maar volgens het team van Trump ligt Sarasota ver genoeg van de rampplek.

De 75-jarige Trump geldt ondanks zijn verkiezingsnederlaag nog steeds als een van de meest invloedrijke personen in de Republikeinse Partij. Hij heeft nog niet gezegd of hij in 2024 weer wil meedoen aan de presidentsverkiezingen.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234