NieuwsGerecht
Topmagistraat Johan Sabbe in cassatieberoep tegen veroordeling aanranding: ‘Ik ben onschuldig’
Johan Sabbe (61), de Oost-Vlaamse procureur des Konings die twee weken geleden veroordeeld was tot vier maanden cel met uitstel wegens aanranding van de eerbaarheid en ongewenst seksueel gedrag bij zijn vrouwelijke chauffeur, gaat in beroep bij het Hof van Cassatie. Hij blijft wel voorlopig geschorst. Sabbe gaat in cassatieberoep omdat hij nog steeds denkt onschuldig te zijn.
Sabbe werd eind juni 2020 op non-actief gezet nadat er een onderzoek tegen hem was gestart. De aanleiding was een klacht van een vrouwelijke chauffeur. Zij had een tijd voor Johan Sabbe gewerkt, en beschuldigde hem begin 2020 van ‘ongewenst en ongepast’ gedrag. Volgens haar had hij in 2018 maandenlang ongepaste berichten naar haar gestuurd, en een foto van zijn geslachtsdeel. Eerder kreeg hij van de tuchtrechtbank zes maanden schorsing, waarvan drie met uitstel.
De uitspraak van het Hof van Beroep was op zich opmerkelijk omdat Sabbe wel gewoon kon aanblijven als procureur des Konings. Daar kwam zelfs kritiek op van minister van Justitie Vincent Van Quickenborne (Open VLD). Die liet weten dat er aan een ‘oplossing' gewerkt werd voor Sabbe. Ook meerdere vrouwelijke collega’s van Sabbe, leken het niet eens te zijn met zijn terugkeer.
De topmagistraat lijkt daar niet op te willen wachten en stapt zelf naar het Hof van Cassatie. Hij deed dat gisteren met een nieuwe advocaat, Joris Van Cauter. “Mijn cliënt betwist ten stelligste dat hij grensoverschrijdend gedrag pleegde. Voor hem is Cassatie het enige juridische middel om dit aan te vechten, omdat hij het voorrecht van rechtsmacht heeft. Wat in deze natuurlijk een groot nadeel is.” Volgens Van Cauter is er wettelijk dus niets anders mogelijk dan naar Cassatie te stappen.
Sabbe blijft intussen wel geschorst bij wijze van ordemaatregel.