Zondag 28/05/2023

Tienkamper Stas moet strijd na twee proeven staken

null Beeld GETTY
Beeld GETTY

Tienkamper Vincent Stas heeft gisteren na twee proeven de strijd moeten staken op de wereldkampioenschappen voor junioren in Eugene (Oregon). Waarschijnlijk liep de 19-jarige Belg bij het verspringen een blessure op. Bij het kogelstoten kwam hij niet meer in actie.

Stas was goed aan het WK begonnen. Na persoonlijke records in de 100 meter (10.95) en het verspringen (7m13) stond de 19-jarige Belg op de dertiende plaats. Benjamin Houghardy, 18 jaar, liet ook persoonlijke records optekenen in de 100 meter (11.65) en het verspringen (6m84). Na het kogelstoten (12m16) is hij 31e van de 33 deelnemers die nog in competitie zijn.

In de zevenkamp startte de 18-jarige Noor Vidts met een 100 meter horden in 14.87, 25 honderdsten boven haar persoonlijk record. In het hoogspringen ging ze vlot over 1m67, maar faalde ze drie keer op 1m70, terwijl haar persoonlijk record toch 1m76 is. Na twee proeven is ze 19e op 24 deelneemsters.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234