Thiam en Van der Plaetsen gaan lopen met Gouden Spike
Na de Trofee voor Sportverdienste kreeg olympisch kampioene Nafi Thiam nu ook de Gouden Spike. Bij de mannen haalde Europees kampioen Thomas Van Der Plaetsen het, voor Philip Milanov.
Een jury van specialisten zette Nafi Thiam (22) voor de vierde keer op rij op de eerste plaats. Met dat aantal mag ze zich evenwel nog geen recordhoudster noemen. Kim Gevaert heeft zes Gouden Spikes in haar kast staan, maar de kans is groot dat als Thiam zo blijft presteren, dat record zal sneuvelen.
Bij de mannen ging het er spannender aan toe, al speelde de mislukte olympische finale Milanov ongetwijfeld parten. Nu stond weinig de tweede Gouden Spike van Thomas Van Der Plaetsen in de weg, na zijn Europese titel en zijn achtste plaats in Rio. De tienkamper was zelf niet aanwezig, hij is op stage in Zuid-Afrika.