Elon Musk
Tesla-baas Musk haalt opnieuw uit naar Britse ‘kinderverkrachter’
Tesla-topman Elon Musk heeft een van de leiders van de reddingsoperatie van de jonge Thaise voetballers die eerder dit jaar kwamen vast te zitten in een ondergelopen grot, opnieuw een pedoseksueel genoemd.
In een serie e-mails aan een verslaggever van de website Buzzfeed schreef Musk dat de Britse duiker Vernon Unsworth een kinderverkrachter is, die naar Thailand is verhuisd om daar een 12-jarig meisje te trouwen.
Volgens Musk zou de verslaggever moeten bellen met contacten in Thailand om te ontdekken wat er werkelijk speelt "en te stoppen met het verdedigen van kinderverrachters, vuile klootzak". Musk schreef in een van de mails vurig te hopen dat Unsworth hem aanklaagt voor smaad. Vorige maand bood de baas van Tesla via Twitter nog zijn excuses aan aan de Brit.
Hoewel Musk boven zijn jongste e-mail had geschreven dat zijn opmerkingen off the record zijn, heeft Buzzfeed die aanwijzing genegeerd en de mail geopenbaard. Volgens de website heeft Musk geen bewijs geleverd voor zijn beschuldigingen. Buzzfeed zegt bij naspeuringen in Thailand geen aanwijzingen te hebben gevonden die Musks beweringen onderschrijven.
Onvoorspelbaar gedrag
De nieuwe scheldkanonnade volgt op een reeks eerder uitglijders van Musk, die onlangs via Twitter aankondigde dat hij zijn autoconcern van de beurs wilde halen en die plannen later weer introk. In een interview met The New York Times weet Musk zijn onvoorspelbare gedrag aan de grote druk waaronder hij staat. Tesla heeft grote moeite de productie op stoom te krijgen van de elektrische auto Model 3. De topman zou werkweken maken van 120 uur en door werknemers geregeld slapend worden aangetroffen onder bureaus.
De advocaat van Unsworth heeft de beschuldigingen opnieuw tegengesproken. Niet duidelijk is of er een aanklacht wegens smaad tegen Musk komt.