Donderdag 30/03/2023

TAS geeft Park Tae-hwan groen licht voor Rio

Tae-hwan pakte in Londen zilver op de 200 meter Beeld AP
Tae-hwan pakte in Londen zilver op de 200 meterBeeld AP

De Zuid-Koreaanse zwemmer Park Tae-hwan, viervoudig medaillewinnaar op de Olympische Spelen, mag begin volgende maand dan toch deelnemen aan de Olympische Spelen in het Braziliaanse Rio de Janeiro. Dat maakte het Zuid-Koreaanse Olympisch Comité vandaag bekend.

Wouter Gorissen

De 26-jarige Park kreeg in beroep gelijk van het Internationaal Sporttribunaal in Lausanne, nadat hij een spoedprocedure was opgestart omdat het olympisch comité van zijn land hem niet had geselecteerd voor de Spelen.

Park, die in 2008 de allereerste olympische zwemkampioen van zijn land werd (400m vrije slag), testte in 2014 positief op testosteron en werd door de Internationale Zwemfederatie (FINA) veroordeeld tot een schorsing van 18 maanden. Die heeft Park nu uitgezeten. Het Olympisch Comité van Zuid-Korea (KOC) verbiedt echter dat dopingzondaars hun land vertegenwoordigen tot drie jaar na de einddatum van hun straf. Het beroep van Park tegen deze beslissing werd verworpen door het comité. Op 16 juni maakte hij bekend dat hij zich tot het TAS zou wenden.

Op sportief vlak haalde Park makkelijk de limieten voor de Olympische Spelen na overwinningen op zowel de 100m, 200m, 400m en 1.500m vrije slag tijdens de nationale selecties.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234