Woensdag 23/10/2019

Update

Sven Nys slaat toe in laatste bocht in Hasselt

Nys steekt de handen in de lucht van geluk, Albert van ontgocheling. Beeld PHOTO_NEWS

Sven Nys (Crelan-KDL) heeft in Hasselt de derde manche van de Bpost Bank Trofee op zijn naam geschreven. In een spannende slotronde glipte de wereldkampioen net voor de laatste bocht voorbij Niels Albert (BKCP-Powerplus) en Klaas Vantornout (Sunweb-Napoleon Games). Voor Nys is het zijn vierde zege in Hasselt. Nys had op 13 oktober in Ronse ook al de openingsmanche van de Bpost Bank Trofee gewonnen. Op 1 november werd hij in de Koppenbergcross vijfde.

Met vier gingen ze de laatste ronde in. De drie tenoren Sven Nys, Klaas Vantornout en Niels Albert kregen het verrassende gezelschap van Corné Van Kessel (Telenet Fidea Cycling Team). De Nederlander voelde zich duidelijk in zijn nopjes, want hij probeerde in de Hasseltse modder de rest op de ketting te leggen.

Terwijl Van Kessel op de ervaren rotten stuitte, raakte de bijna aansluitende Tom Meeusen (Telenet Fidea Cycling Team) in volle finale verstrikt in een stootkussen. De spannende slotfase kreeg uiteindelijk zijn hoogtepunt in volgens Vantornout "een sprint van stervende lijken". Nys schoot eerst nog uit zijn rechterpedaal, maar glipte toch als eerste door de laatste bocht. Het manoeuvre bracht hem de winst op waardoor Niels Albert als gefrustreerde tweede achterbleef, Vantornout werd als derde laatste in de spurt.

"In stijgende lijn"
Sven Nys zat er achteraf opvallend uitgerust bij. "Ik nam geen al te beste start en verloor meteen enkele posities", aldus de 'Kannibaal uit Baal'. "Toen Albert dan ging wist ik dat het vijf voor twaalf was en lukte het me om mee te gaan. Op dit parcours was het bijzonder moeilijk om je vermogen kwijt te raken en dus koos ik ervoor om een tactische koers te rijden. Sinds vorige week gaat de conditie in stijgende lijn en die laatste procentjes die ik nog miste komen er stilaan aan."

De wereldkampioen neemt in het klassement van de Bpost Bank Trofee nog wat afstand op Niels Albert die nu op 50 seconden volgt. Vantornout staat derde op 1:08.

Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS
Beeld BELGA

De uitslag en de stand na afloop van de derde manche van de Bpost Bank Trofee veldrijden bij de mannen elite van zaterdag in Hasselt:

Uitslag - Elite (47 dln)

1. Sven Nys (Baal/Crelan-KDL) 59:53

2. Niels Albert

3. Klaas Vantornout

4. Tom Meeusen 0:11; 5. Corné van Kessel (Ned) 0:21; 6. Bart Aernouts 0:25; 7. Bart Wellens 0:29; 8. Wietse Bosmans 0:31; 9. Thijs van Amerongen (Ned); 10. Jim Aernouts 0:43; 11. Rob Peeters; 12. Martin Bina (Tsj) 0:48; 13. Philipp Walsleben (Dui) 0:58; 14. Kevin Pauwels 1:05; 15. Mariusz Gil (Pol) 1:22; 16. Lubomir Petrus (Tsj) 1:29; 17. Dieter Vanthourenhout 1:32; 18. Aitor Hernandez (Spa) 1:50; 19. Twan van den Brand (Ned) 1:53; 20. Patrick Gaudy 2:04; 21. Sven Vanthourenhout; 22. Julien Taramarcaz (Zwi) 2:18; 23. Egoitz Murgoitio (Spa); 24. Joeri Adams 2:26; 25. Eddy van IJzendoorn (Ned) 2:42; 26. Radomir Simunek (Tsj) 2:48; 27. Ian Field (GBr) 2:49; 28. Thijs Al (Ned) 2:52; 29. Micki van Empel (Ned) 3:06; 30. Javier Ruiz De Larrrinaga (Spa) 3:28; 31. Kevin Cant 3:37; 32. Kenneth Van Compernolle 3:41; 33. Jordy Luisman (Ned) 4:35; 34. Niels Koyen 4:42; 35. Jonathan Page (USa) 4:48; 36. Vincent Baestaens 5:02; 37. Kevin Eeckhout 5:04; 38. Sascha Weber (Dui) 6:00; 39. Yannick Mayer (Dui) 6:02; 40. James Spragg (GBr) op 1 ronde; 41. Christoph Ambroziak (Dui); 42. Ivan Jovanovic (Srb) op 3 ronden; 43. Michel Vuelta (Spa)

Opgegeven: Patrick van Leeuwen (Ned), Marcel Meisen (Dui), Stef Boden

Niet gestart: Davy Commeyne

. Tussenspurt: 1. Klaas Vantornout 15 seconden; 2. Philipp Walsleben 11 seconden; 3. Martin Bina 5 seconden

. Belgacom snelste ronde: 1. Sven Nys 7:10.62; 2. Niels Albert 7:12.44; 3. Klaas Vantornout 7:13.47

Stand (na 3 wedstrijden):

1. Sven Nys 2u55:45

2. Niels Albert 0:50

3. Klaas Vantornout 1:08

4. Tom Meeusen 2:31; 5. Thijs van Amerongen (Ned) 2:34; 6. Philipp Walsleben (Dui) 2:53; 7. Bart Aernouts 4:01; 8. Corné van Kessel (Ned) 4:45; 9. Rob Peeters 4:58; 10. Twan van den Brand (Ned) 5:48; 11. Julien Tararmarcaz (Zwi); 12. Kevin Pauwels 5:51; 13. Martin Bina (Tsj) 6:00; 14. Lubomir Petrus (Tsj) 6:56; 15. Mariusz Gil (Pol) 7:53; 16. Thijs Al (Ned) 7:55; 17. Marcel Meisen (Dui) 8:12; 18. Joeri Adams 8:42; 19. Wietse Bosmans 9:01; 20. Ian Field (GBr) 9:13; 21. Dieter Vanthourenhout 9:26; 22. Jim Aernouts 9:50; 23. Patrick Gaudy 10:02; 24. Sven Vanthourenhout 10:45; 25. Bart Wellens 10:49; 26. Lars van der Haar (Ned) 11:35; 27. Aitor Hernandez (Spa) 12:10; 28. Egoitz Murgoitio (Spa) 12:38; 29. Patrick van Leeuwen (Ned) 12:57; 30. Eddy van Ijzendoorn (Ned) 13:02; 31. Radomir Simunek (Tsj) 13:08; 32. Kevin Cant 13:10; 33. Niels Wubben (Ned) 13:12; 34. Kevin Eeckhout 13:19; 35. Micki van Empel (Ned) 13:26; 36. Javier Ruiz De Larrinaga (Spa) 13:28; 37. Kenneth Van Compernolle 14:01; 38. Jonathan Page (USA) 14:07; 39. Davy Commeyne 14:38; 40. Jordy Luisman (Ned) 14:55; 41. Niels Koyen 15:02; 42. Jan Denuwelaere 15:03; 43. Yu Takenouchi (Jap) 15:13; 44. Vincent Baestaens ; 45. Sascha Weber (Dui); 46. Yannick Mayer (Dui); 47. James Spragg (GBr); 48. Christoph Ambroziak (Dui); 49. Ivan Jovanovic (Srb); 50. Michel Vuelta (Spa); 51. Stef Boden; 52. Bart Hofman; 53. Tom Van den Bosch; 54. Angus Edmond (NZl); 55. Dave De Cleyn; 56. Mathieu Willemyns

Klassement tussenspurten:
1. Lars van der Haar, Ian Field, Klaas Vantornout en Martin Bina 3 ptn
5. Rob Peeters en Philipp Walsleben 2 ptn
7. Thijs van Amerongen en Joeri Adams 1 pt



. Beloften (41 dln):
1. Wout Van Aert (Lille/Telenet-Fidea) 52:27
2. Mathieu van der Poel (Ned) 0:29
3. Gianni Vermeersch 0:32
4. Tim Merlier 0:45; 5. Laurens Sweeck; 6. Toon Aerts 0:57; 7. Michael Vanthourenhout 11:10; 8. Yorben Van Tichelt 1:21; 9. Jens Vandekinderen 1:31; 10. Daan Soete 1:45; 11. Jens Adams 1:50; 12. Quinten Hermans 1:56; 13. Diether Sweeck 2:11; 14. David van der Poel (Ned) 2:38; 15. Daan Hoeyberghs; 16. Braam Merlier 2:39; 17. Nicolas Cleppe; 18. Joeri Hofman 2:56; 19. Richard Jansen (Ned) 3:27; 20. Ben Boets 3:47; 21. Jelto Veroft 4:24; 22. Hendrik Sweeck 4:25; 23. Arne Tureluren 4:29; 24. Jeffrey Mellemans 4:51; 25. Fabian Lienhard (Zwi) 5:44, 26. Stef Claeys 6:21; 27. Ion Intxausti (Spa) 6:27; 28. Niels Van den Driessche; 29. Luke Gray (GBr) 6:39; 30. Lukas Müller (Zwi) op 1 ronde; 31. Kyle De Proost; 32. Luc Turchi (Lux); 33. Bryan Borowski (Ned); 34. Spencer Downing (VSt); 35. Kenneth Van Dessel; 36. Dennis Celen; 37. Kenny Verhulst; 38. Gilles De Jaeger

Stand Bpost Bank Trofee (na 3 wedstrijden):
1. Wout Van Aert en Mathieu van der Poel 66 punten
3. Laurens Sweeck 54
4. Michael Vanthourenhout 47; 5. Toon Aerts 44; 6. Tim Merlier 43; 7. Jens Vandekinderen 42; 8. Gianni Vermeersch 41; 9. David van der Poel (Ned) en Daan Soete 32; 11. Nicolas Cleppe 25; 12. Quinten Hermans 24; 13. Jens Adams en Yorben Van Tichelt 22; 15. Diether Sweeck 15; 16. Fabian Lienhard (Zwi) 12; 17. Gert-Jan Bosman (Ned), Lukas Müller (Zwi), Jonas Degroote en Braam Merlier 8; 21. Jonas Pedersen (Den) en Daan Hoeyberghs 7; 23. Mike Teunissen (Ned) en Joeri Hofman 5; 25. Martijn Budding (Ned) en Mathias Van de Velde 4; 27. Stan Godrie (Ned) en Richard Jansen (Ned) 2; 29. Antonin Marecaille (Fra) en Ben Boets 1

. Junioren (41 dln):
1. Yannick Peeters (Mol) 39:30
2. Eli Iserbyt 0:09
3. Kobe Goossens 0:32
4. Stijn Caluwé 0:45; 5. Sieben Wouters (Ned) 0:52; 6. Elias Van Hecke 1:15; 7. Pieter Van Roosbroeck 1:35; 8. Fabio Jakobsen (Ned); 9. Jorn Verbraken; 10. Pim van de Klundert (Ned) 1:58; 11. Han Devos 2:00; 12. Stijn Hofman 2:10; 13. Kelvin Bakx (Ned); 14. Erik Boer (Ned) 2:28; 15. Bram Welten (Ned) 2:36; 16. Jenko Bonne 2:43; 17. Jordi Andries 3:00; 18. Wesley Floren (Ned); 19. Senne De Meyer; 20. Josey Weik (VSt); 21. Lawrence Tibackx 3:10; 22. Patxi Aldanondo (Spa) 3:20; 23. Ludwig Cords (Dui) 3:25; 24. Sven Driesen 3:40; 25. Martin Sanz (Spa) 3:43; 26. Thomas Van de Velde 3:53; 27. Jon Gil (Spa) 4:07; 28. Thierry Bouckaert (Ned) 4:18; 29. Gavin Haley (VSt) 4:29; 30. Dylan Bouwmans (Ned) 4:58; 31. Sylvain Leonard 5:50; 32. Nathan Vriens 6:00; 33. Pelle Van den Bulck 6:25; 34. Glenn Verbeeck; 35. Josu Albizua (Spa) 7:25; 36. Joe Wirtz (Lux) 8:31; 37. Simon Tullen op 1 ronde; 38. Jarne Castermans; 39. Willem Peeters op 2 ronden

. Nieuwelingen (45 dln):
1. Mitch Groot (Ned) 33:35
2. Alex Colman
3. Alessio Dhoore 0:04
4. Jarno Liessens 0:15; 5. Tom Peters 0:29; 6. Dennis Blommen 0:48; 7. Bryan Bouwmans (Ned) 1:00; 8. Arne Vrachten 1:19; 9. Jokin Alberdi (Spa) 1:25; 10. Jordi De Beule 1:34; 11. Stan Dieleman; 12. Luca Vreeswijk (Ned) 1:41; 13. Einar Steegmans 1:55; 14. Felix Schreiber (Lux) 2:06; 15. Kwinten Stuer 2:20; 16. Lander Tibackx 2:32; 17. Ben Frank 2:58; 18. Glen Haelterman 3:07; 19. Timo Kielich; 20. Robin Lobet 3:12; 21. Michiel Hillen; 22. Joni Soetaerts 3:25; 23. Martijn Meeuws (Ned) 3:41; 24. Gilles Roulling (Lux) 3:45; 25. Aron Arkesteyn; 26. Diede Mortier 4:14; 27. Jarne De Meyer 4:20; 28. Yoshi Christiaens; 29. Brent Vanhoof; 30. Jeremy Couton 4:55; 31. Celi Harm (Ned); 32. Glenn Janssen (Ned) 5:00; 33. Wout Roggeman 5:08; 34. Pieter Jan Vliegen 5:45; 35. Jon Polledo (Spa); 36. Ben Frank 6:04; 37. Mina Anderberg (VSt) 6:12; 38. Viktor Geeraerts 6:18; 39. Seppe Broeckx 6:42; 40. Patrick Leclerc (Lux) 7:12; 41. Jorre Peeters 7:18; 42. Maurice Thill (Spa) 8:01; 43. Bas Thonnon 8:25; 44. Nick Paesen 8:51; 45. Jo-Ann Ponath (Dui) op 1 ronde


. Vrouwen (34 dln):
1. Sanne Cant (Wechelderzande/BKCP-Powerplus) 42:57
2. Helen Wyman (GBr)
3. Gabby Durrrin (GBr) 0:52
4. Nikki Harris (GBr); 5. Pavla Havlikova (Tsj) 1:04; 6. Sophie de Boer (Ned) 1:26; 7. Githa Michiels 1:34; 8. Sabrina Stultiens; 9. Reza Hormes-Ravenstijn (Ned) 2:06; 10. Loes Sels 2:20; 11. Laura Verdonschot 3:14; 12. Karen Verhestraeten 3:49; 13. Evy Kuijpers (Ned) 4:01; 14. Katrien Thijs 4:36; 15. Lizzy Witlox (Ned) 4:45; 16. Maud Kaptheyns 4:47; 17. Christine Vardaros (VSt) 5:17; 18. Femke Van den Driessche 5:40; 19. Margriet Kloppenburg (Ned) 5:46; 20. Gertie Willems 6:12; 21. Stephanie De Croock 6:24; 22. Ilse Vandekinderen 6:30; 23. Shana Maes 6:39; 24. Ilona Meter (Ned) 7:04; 25. Meg De Bruyne 8:43; 26. Caren Commissaris op 1 ronde; 27. Joyce Vanderbeken op 2 ronden; 28. Hilde Quintens; 29. Brenda Kazmarczyk; 30. Nathalie Nijns; 31. Cindy Diericx Opgegeven: Yara Kastelijn (Ned), Jamie Bierens (Ned)

Niet gestart: Sandie Verriest

Stand Bpost Bank Trofee (na 3 wedstrijden):
1. Helen Wyman (GBr) 1u55:12
2. Sanne Cant 0:32
3. Nikki Harris (GBr) 0:43
4. Sophie de Boer (Ned) 4:27; 5. Pavla Havlikova (Tsj) 5:50; 6. Githa Michiels 7:14; 7. Gabby Durrin (GBr) 7:57; 8. Sabrina Stultiens (Ned) 8:08; 9. Ellen Van Loy 8:48; 10. Reza Hormes-Ravenstijn (Ned) 10:00; 11. Karen Verhestraeten 12:03; 12. Christel Ferrier-Bruneau (Fra) 12:22; 13. Loes Sels 12:38; 14. Asa Erlandsson (Zwe) 13:15; 15. Laura Verdonschot 13:32; 16. Katrien Thijs 14:07; 17. Evy Kuijpers (Ned) 14:19; 18. Margriet Kloppenburg (Den) 14:39; 19. Jolien Verschueren 14:40; 20. Stephanie De Croock 14:44

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234