Dinsdag 06/06/2023

Turkije

Strijd tegen IS vanuit Turkije hervat

null Beeld EPA
Beeld EPA

De internationale coalitie tegen IS hervat zijn strijd tegen de terreurgroep vanuit Turkije. Dat heeft woordvoerder Peter Cook van het Pentagon. De luchtaanvallen vanop de luchtmachtbasis Incirlik waren opgeschort nadat de Turkse autoriteiten het vliegverkeer verboden hadden. De basis was zelfs tijdelijk zonder stroom gezet.

Na de mislukte staatsgreep vrijdagnacht verboden de Turkse autoriteiten verplaatsingen van en naar de luchtmachtbasis, waar onder meer Amerikaanse en Duitse militairen gestationeerd zijn. Druk overleg tussen Washington en Ankara leverde urenlang niets op.

Intussen kan de strijd vanop Incirlik wel weer worden voortgezet. "Na nauw overleg met onze Turkse bondgenoten zijn de luchtoperaties van de anti-IS-coalitie hervat", stuurde Pentagon-woordvoerder Cook via twitter de wereld in.

Eerder was bekendgeraakt dat generaal Bekir Ercan Van, die de leiding had over de zuidelijke basis, gearresteerd was op verdenking van medeplichtigheid aan de staatsgreep. Ook tien van zijn ondergeschikten zijn opgepakt.

De Koerdische strijders die op het terrein strijd voeren tegen de terreurgroep, lieten dan weer verstaan dat de tijdelijke opschorting van de aanvallen van op Incirlik geen invloed heeft op de gevechten. "De luchtsteun blijft voortduren, de operaties en de coördinatie vinden plaats zoals normaal", zei woordvoerder Shervan Darwish.

undefined

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234