Dinsdag 23/07/2019

WB veldrijden

Strijd om WB-zege én om laatste WK-ticket in Nommay

Lars van der haar heeft de eindzege bijna op zak. Beeld PHOTO_NEWS

Behoudens nog wat gerommel voor de ereplaatsen heeft de finale van de Wereldbeker cyclocross van zondag in het Franse Nommay geen geheimen meer in petto.

Lars van der Haar heeft bij de elite een voorsprong van 54 punten op Niels Albert. Mathieu van der Poel telt 64 punten voor op Wout Van Aert bij de beloften. Adam Toupalik heeft een marge van 25 punten op Yannick Peeters bij de juniores en Kathy Compton telt 101 punten meer dan Nikki Harris bij de vrouwen. Behoudens ongelukken zijn de eindlaureaten dus bekend. Nommay staat daarom zondag vooral in de belangstelling als generale repetitie voor het wereldkampioenschap in Hoogerheide van een week later.

Uitgeziekt?
Vooral bij de Belgen wordt daar met spanning naar uitgekeken. Nommay moet duidelijk maken of Niels Albert en Klaas Vantornout voldoende uitgeziekt zijn nadat ze de voorbije twee weken amper vooruitkwamen. Zowel de Brabander als de West-Vlaming lieten gunstige geluiden horen. Bart Wellens, Bart Aernouts en Wietse Bosmans mogen onder mekaar uitmaken wie zevende man wordt voor Hoogerheide.

Wellens
Aernouts en Bosmans gaven vorige week in Leuven een goede indruk. Wellens van zijn kant fietste na zijn derde plaats in het BK niet meer. "Maar zondag zal hij klaar zijn om zijn plaats in de WK-ploeg af te dwingen", zegt zijn ploegleider Danny De Bie. "Woensdag tijdens onze training in de bossen van Lichtaart heb ik Bart aan het werk gezien zoals ik hem heb zien rijden in Waregem. Alleen het op en van de fiets springen bezorgt hem nog lichte hinder. Maar die zal hem niet beletten om met goed gevolg in de clinch te gaan met Aernouts en Bosmans."

Deelnemers
- Elite -

België: 2. Niels Albert; 3. Klaas Vantornout; 4. Kevin Pauwels; 5. Tom Meeusen; 6. Rob Peeters; 7. Bart Aernouts; 8. Bart Wellens; 9. Wietse Bosmans

Zwitserland: 12. Julien Taramarcaz; 13. Simon Zahner; 14. Marcel Wildhaber; 15. Arnaud Grand; 16. Lukas Winterberg; 17. Andreas Moser

Verenigde Staten: 18. Jeremy Powers; 19. Tim Johnson; 20. Ryan Trebon; 21. Jonathan Page; 22. Zach McDonald; 23. Jeremy Durrin; 24. Allen Krughoff

Frankrijk: 25. Françis Mourey; 26. Fabien Canal; 27. Guillaume Perrot; 28. Nicolas Bazin; 29. Steve Chainel; 30. Julien Pion; 31. Laurent Colombatto; 32. Damien Mougel

Canada: 34. Mike Garrigan; 35. Aaron Schooler

Nederland: 36. Lars van der Haar; 37. Thijs van Amerongen; 38. Corné van Kessel; 39. Thijs Al; 40. Niels Wubben; 41. Twan van den Brand; 42. Patrick van Leeuwen; 43. Micki van Empel; 44. Eddy van IJzendoorn

Tsjechië: 45. Martin Bina; 46. Radomir Simunek; 47. Ondrej Bambula; 48. Lubomir Petrus; 49. Vladimir Kyzivat; 50. Michal Malik; 51. Emil Hekele

Duitsland: 52. Philipp Walsleben; 53. Marcel Meisen; 54. Sascha Weber; 55. Michael Schweizer; 56. Ole Quast; 57. Christoph Ambroziak; 58. Wolfram Kurschat

Italië: 59. Enrico Franzoi; 60. Marco Ponta; 61. Elia Silvestri; 62. Bryan Falaschi; 63. Marco Bianco; 64. Cristian Cominelli

Spanje: 65. Javier Ruiz De Larrinaga

Japan: 66. Yu Takenouchi; 67. Hikaru Kosaka

Groot-Brittannië: 68. Ian Field

Luxemburg: 69. Christian Helmig

Slovakije: 70. Martin Haring; 71. Robert Gavenda; 72. Vaclav Metlicka

Nieuw-Zeeland: 73. Alexander Revell; 74. Angus Edmond

Polen: 75. Mariusz Gil

Denemarken: 76. Kenneth Hansen; 77. Joachim Parbo

Zweden: 78. Calle Friberg; 79. Magnus Darvell

- Voornaamste deelnemers -

. Vrouwen

Nederland: 1. Marianne Vos; 2. Sabrina Stultiens; 3. Sophie de Boer

Verenigde Staten: 11. Kathy Compton

Italië: 14. Eva Lechner

Groot-Brittannië: 19. Helen Wyman; 20. Nikki Harris

Tsjechië: 23. Pavla Havlikova

Frankrijk: 26. Lucie Chainel-Lefevre

België: 33. Sanne Cant; 34. Ellen Van Loy; 35. Githa Michiels; 36. Loes Sels; 37. Karen Verhestraeten; 38. Katrien Thijs; 39. Jolien Verschueren; 40. Cindy Bauwens

Duitsland: 44. Hanka Kupfernagel

. Beloften

Nederland: 1. Mike Teunissen; 2. Mathieu van der Poel; 3. David van der Poel; 4. Stan Godrie; 5. Gert-Jan Bosman; 6. Martijn Budding; 7. Richard Jansen

België: 8. Jens Adams; 9. Wout Van Aert; 10. Laurens Sweeck; 11. Gianni Vermeersch; 12. Michael Vanthourenhout; 13. Toon Aerts

Frankrijk: 16. Clement Venturini; 17. Fabien Doubey

Tsjechië: 23. Tomas Paprstka; 25. Jakib Skala

Verenigde Staten: 27. Logan Owen

Zwitserland: 31. Lukas Müller

. Juniores

Nederland: 2. Joris Nieuwenhuis; 3. Pascal Eenkhoorn; 4. Max Gulickx

België: 10. Eli Iserbyt; 11. Yannick Peeters; 12. Kobe Goossens; 13. Jelle Schuermans; 14. Thijs Aerts; 15. Thomas Joseph

Tsjechië: 18. Adam Toupalik; 19. Roman Lekhy

Frankrijk: 26. Lukas Dubau

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
© 2019 MEDIALAAN nv - alle rechten voorbehouden