Filmreview
Steve Jobs is veel meer dan een Wikipedia-film
Dat een Steve Jobs-biopic héél fout kan lopen, bewijst het abominabele Jobs uit 2013 (waarin Ashton Kutcher de ex- Apple-baas vertolkte). Het goede nieuws: het topteam (Danny Boyle! Aaron Sorkin! Kate Winslet! Michael Fassbender!) dat deze film in elkaar heeft gebokst, heeft geleerd uit de fouten van hun voorgangers.
Want in tegenstelling tot Jobs is Steve Jobs geen fantasieloze verfilming van 's mans Wikipedia-pagina, wél een ingenieus drama dat uit drie lange scènes is opgetrokken: de lancering van de Macintosh (1984), van de NeXT (1988) en de iMac (1998). In die drie achter de schermen-sequenties zet Fassbender het titelpersonage op een weergaloze manier neer: een geniale en zelfs tikkeltje megalomane visionair, die tot de tragische vaststelling komt dat hijzelf zijn grootste vijand is.
Een zielsgenoot van Sorkins interpretatie van Facebook-baas Mark Zuckerberg dus, en net als The Social Network is ook Steve Jobs een knetterend karakterdrama. Dat de gitzwarte ondertoon in de laatste tien minuten wordt ingeruild voor een nogal geforceerd vader-dochtermomentje, doet nauwelijks iets af aan die kwaliteiten.
Lees ook
Van: Danny Boyle
Met: Michael Fassbender, Kate Winslet
Duur: 122 minuten
Win tickets voor vertoningen van Steve Jobs in februari en maart! Of verover tickets voor de avant-première vanavond in Kinepolis: demorgen.be/filmmanie