Zondag 28/02/2021

Media

Stef Wauters over aanhouding Abdeslam: "Wij zijn door de politie ìn de gevarenzone geduwd, in plaats van eruit"

Stef Wauters. Beeld VTM
Stef Wauters.Beeld VTM

Het waren hallucinante beelden, toen VTM-journaliste Rosalie Pieters vlak voor de woning stond waar Salah Abdeslam zich schuilhield. Als de terrorist haar had zien staan, had hij kunnen vluchten of beginnen te schieten, en daarmee had ze mogelijk de arrestatie in het gedrang en haar eigen leven in gevaar gebracht, dachten velen. "Maar onze journaliste is toen door de politie ìn de gevarenzone geduwd, in plaats van eruit", vertelt VTM-nieuwsanker Stef Wauters in een interview in Humo.

"Denk je echt dat wij onze mensen zouden opstellen voor het venster van gewapende terroristen die de politie zitten op te wachten?", zegt Stef Wauters in een dubbelinterview met collega-anker Elke Pattyn. "Dat zou waanzin zijn. Ik zal vertellen wat er bij de aanhouding van Abdeslam écht is gebeurd. Wij wisten toen niet waar hij precies zat. We hadden wel twee straatnamen vernomen en dus trokken onze ploegen naar die buurt. Net als een ploeg van 'Het journaal' trouwens. Op een bepaald moment stond -Rosalie met haar ploeg samen met de VRT-ploeg in een zijstraat van de Vierwindenstraat en werden ze allebei weggestuurd door de politie, zonder te zeggen waarom dat nodig was", zegt Wauters.

"De VRT vertrok in de ene richting, wij in de andere. Onze mensen reden twee hoeken om, in de overtuiging dat ze daar buiten de gevarenzone zaten, en ze parkeerden op een plaats die toevallig vrij was. Daar werden ze ongemoeid gelaten, dus gingen ze ervan uit dat ze veilig stonden. Moeders met kinderen liepen daar gewoon op straat, je kon niet merken dat er een actie zou plaatsvinden. Rosalie stelde zich op voor een livetussenkomst, omdat we hoorden dat er een politieactie zou beginnen. Maar tot haar eigen verbazing zag ze die special forces in háár richting komen. Ze stond vóór de deur van Abdeslam. Onze ploeg is door de politie dus niet uit, maar ín de perimeter gestuurd."

"Achteraf zei de VRT dat zij geen beelden van de actie hadden uitgezonden, omdat de politie hen dat had gevraagd. Dat was niet waar, de politie heeft dat nooit gevraagd. Dat heeft de woordvoerder ook bevestigd. En de federale procureur heeft ons uitdrukkelijk bedankt omdat we de dag voor de actie niet gemeld hadden dat er in het safehouse in Vorst DNA van Abdeslam was gevonden, wat we wisten. We wilden de arrestatie niet in het gedrang brengen. Het moet dus toch zijn dat ze bij het parket en de politie niet vinden dat wij ook maar iets of iemand in gevaar hebben gebracht."

Het volledige interview is te lezen in Humo.

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234