Woensdag 08/07/2020

Statistieken en erelijsten Tour

Alberto Contador won zijn tweede Tour.Beeld UNKNOWN

Statistieken uit de Ronde van Frankrijk na afloop van de Tour 2009.

Recordhouders eindzeges:
7: Lance Armstrong (VSt)
5: Jacques Anquetil (Fra), Bernard Hinault (Fra), Miguel Indurain (Spa), Eddy Merckx (BEL)
3: Louison Bobet (Fra), Greg LeMond (VSt), Philippe Thys (BEL)
2: Gino Bartali (Ita), Ottavio Bottecchia (Ita), Alberto Contador (Spa), Fausto Coppi (Ita), Laurent Fignon (Fra), Nicolas Frantz (Lux), Firmin Lambot (BEL), André Leducq (Fra), Sylvère Maes (BEL), Antonin Magne (Fra), Lucien Petit-Breton (Fra), Bernard Thévenet (Fra)

Eindzeges per land:
36: Frankrijk
18: BELGIE
12: Spanje
10: Verenigde Staten
9: Italië
4: Luxemburg
2: Nederland, Zwitserland
1: Denemarken, Duitsland, Ierland

Recordhouders ritzeges:
34: Eddy Merckx (BEL)
28: Bernard Hinault (Fra)
25: André Leducq (Fra)
22: Lance Armstrong (VSt), André Darrigade (Fra)
20: Nicolas Frantz (Lux)
19: François Faber (Lux)
17: Jean Alavoine (Fra)
16: Jacques Anquetil (Fra), René Le Greves (Fra), Charles Pélissier (Fra)
15. Freddy Maertens (BEL)
13: Louis Trousselier (Fra)
12: Jean Aerts (BEL), Gino Bartali (Ita), Mario Cipollini (Ita), Miguel Indurain (Spa), Robbie McEwen (Aus), Philippe Thys (BEL), Erik Zabel (Dui)
11: Louison Bobet (Fra), Raffaele Di Paco (Ita)
10: Maurice Archambaud (Fra), Mark Cavendish (GBr), Charly Gaul (Lux), Walter Godefroot (BEL), Gerrie Knetemann (Ned), Antonin Magne (Fra), Henri Pélissier (Fra), Jan Raas (Ned), Joop Zoetemelk (Ned)

Recordhouders puntenklassement:
6: Erik Zabel (Dui)
4: Sean Kelly (Ier)
3: Djamolidine Abdoujaparov (Oez), Jan Janssen (Ned), Freddy Maertens (BEL), Robbie McEwen (Aus), Eddy Merckx (BEL)
2: André Darrigade (Fra), Jean Graczyk (Fra), Thor Hushovd (Noo), Laurent Jalabert (Fra), Stan Ockers (BEL)

Recordhouders bergklassement:
7: Richard Virenque (Fra)
6: Federico Bahamontes (Spa), Lucien Van Impe (BEL)
3: Julio Jimenez (Spa)
2: Gino Bartali (Ita), Claudio Chiappucci (Ita), Fausto Coppi (Ita), Charly Gaul (Lux), Luis Herrera (Col), Laurent Jalabert (Fra), Imerio Massignan (Ita), Eddy Merckx (BEL), Michael Rasmussen (Den), Félicien Vervaecke (BEL)

Erelijst van de eindwinnaars in de Tour de France:
(Jaar-Eerste-Tweede-Derde-Eerste Belg)
1903 Maurice Garin (Fra) Lucien Pothier (Fra) Fernand Augereau (Fra) Marcel Kerff (6e)
1904 Henri Cornet (Fra) J.B. Dortignacq (Fra) Aloïs Catteau (BEL) Aloïs Catteau (3e)
1905 Louis Trousselier (Fra) Hypolyte Aucouturier (Fra) J.B. Dortignacq (Fra) Aloïs Catteau (11e)
1906 René Pottier (Fra) Georges Passerieu (Fra) Louis Trousselier (Fra) Aloïs Catteau (6e)
1907 Lucien Petit-Breton (Fra) Gustave Garrigou (Fra) Emile Georget (Fra) Aloïs Catteau (9e)
1908 Lucien Petit-Breton (Fra) François Faber (Lux) Georges Passerieu (Fra) Aloïs Catteau (21e)
1909 François Faber (Lux) Gustave Garrigou (Fra) Jean Alavoine (Fra) Cyriel Van Hauwaert (5e)
1910 Octave Lapize (Fra) François Faber (Lux) Gustave Garrigou (Fra) Cyriel Van Hauwaert (4e)
1911 Gustave Garrigou (Fra) Paul Duboc (Fra) Emile Georget (Fra) Louis Heusghem (5e)
1912 Odile Defraye (BEL) Eugène Christophe (Fra) Gustave Garrigou (Fra) Odile Defraye (1e)
1913 Philippe Thys (BEL) Gustave Garrigou (Fra) Marcel Buysse (BEL) Philippe Thys (1e)
1914 Philippe Thys (BEL) Henri Pélissier (Fra) Jean Alavoine (Fra) Philippe Thys (1e)
1919 Firmin Lambot (BEL) Jean Alavoine (Fra) Eugène Christophe (Fra) Firmin Lambot (1e)
1920 Philippe Thys (BEL) Hector Heusghem (BEL) Firmin Lambot (BEL) Philippe Thys (1e)
1921 Léon Scieur (BEL) Hector Heusghem (BEL) Honoré Barthélemy (Fra) Léon Scieur (1e)
1922 Firmin Lambot (BEL) Jean Alavoine (Fra) Félix Sellier (BEL) Firmin Lambot (1e)
1923 Henri Pélissier (Fra) Ottavio Bottecchia (Ita) Romain Bellenger (Fra) Hector Tiberghien (4e)
1924 Ottavio Bottecchia (Ita) Nicolas Frantz (Lux) Lucien Buysse (BEL) Lucien Buysse (3e)
1925 Ottavio Bottecchia (Ita) Lucien Buysse (BEL) Bartolomeo Aymo (Ita) Lucien Buysse (2e)
1926 Lucien Buysse (BEL) Nicolas Frantz (Lux) Bartolomeo Aymo (Ita) Lucien Buysse (1e)
1927 Nicolas Frantz (Lux) Maurice De Waele (BEL) Julien Vervaecke (BEL) Maurice De Waele (2e)
1928 Nicolas Frantz (Lux) André Leducq (Fra) Maurice De Waele (BEL) Maurice De Waele (3e)
1929 Maurice De Waele (BEL) Giuseppe Pancera (Ita) Joseph Demuysere (BEL) Maurice De Waele (1e)
1930 André Leducq (Fra) Learco Guerra (Ita) Antonin Magne (Fra) Joseph Demuysere (4e)
1931 Antonin Magne (Fra) Joseph Demuysere (BEL) Antonio Pesenti (Ita) Joseph Demuysere (2e)
1932 André Leducq (Fra) Kurt Stöpel (Dui) Francesco Camusso (Ita) Georges Ronsse (5e)
1933 Georges Speicher (Fra) Learco Guerra (Ita) Giuseppe Martano (Ita) Georges Lemaire (4e)
1934 Antonin Magne (Fra) Giuseppe Martano (Ita) Roger Lapébie (Fra) Félicien Vervaecke (4e)
1935 Romain Maes (BEL) Ambrogio Morelli (Ita) Félicien Vervaecke (BEL) Romain Maes (1e)
1936 Sylvère Maes (BEL) Antonin Magne (Fra) Félicien Vervaecke (BEL) Sylvère Maes (1e)
1937 Roger Lapébie (Fra) Mario Vicini (Ita) Leo Amberg (Zwi) Edouard Vissers (6e)
1938 Gino Bartali (Ita) Félicien Vervaecke (BEL) Victor Cosson (Fra) Félicien Vervaecke (2e)
1939 Sylvère Maes (BEL) René Vietto (Fra) Lucien Vlaemynck (BEL) Sylvère Maes (1e)
1947 Jean Robic (Fra) Edouard Fachleitner (Fra) Pierre Brambilla (Fra) Raymond Impanis (6e)
1948 Gino Bartali (Ita) Briek Schotte (BEL) Guy Lapébie (Fra) Briek Schotte (2e)
1949 Fausto Coppi (Ita) Gino Bartali (Ita) Jacques Marinelli (Fra) Marcel Dupont (5e)
1950 Ferdi Kübler (Zwi) Stan Ockers (BEL) Louison Bobet (Fra) Stan Ockers (2e)
1951 Hugo Koblet (Zwi) Raphaël Geminiani (Fra) Lucien Lazaridés (Fra) Stan Ockers (5e)
1952 Fausto Coppi (Ita) Stan Ockers (BEL) Bernardo Ruiz (Spa) Stan Ockers (2e)
1953 Louison Bobet (Fra) Jean Malléjac (Fra) Giancarlo Astrua (Ita) Alex Close (4e)
1954 Louison Bobet (Fra) Ferdi Kübler (Zwi) Fritz Schär (Zwi) Stan Ockers (6e)
1955 Louison Bobet (Fra) Jean Brankart (BEL) Charly Gaul (Lux) Jean Brankart (2e)
1956 Roger Walkowiak (Fra) Gilbert Bauvin (Fra) Jean Adriaensens (BEL) Jean Adriaensens (3e)
1957 Jacques Anquetil (Fra) Marcel Janssens (BEL) Adolf Christian (Oos) Marcel Janssens (2e)
1958 Charly Gaul (Lux) Vito Favero (Ita) Raphaël Geminiani (Fra) Jean Adriaensens (4e)
1959 Federico Bahamontes (Spa) Henri Anglade (Fra) Jacques Anquetil (Fra) Jean Adriaensens (6e)
1960 Gastone Nencini (Ita) Graziano Battistini (Ita) Jean Adriaensens (BEL) Jean Adriaensens (3e)
1961 Jacques Anquetil (Fra) Guido Carlesi (Ita) Charly Gaul (Lux) Eddy Pauwels (9e)
1962 Jacques Anquetil (Fra) Joseph Planckaert (BEL) Raymond Poulidor (Fra) Joseph Planckaert (2e)
1963 Jacques Anquetil (Fra) Federico Bahamontes (Spa) José Perez-Frances (Spa) Armand Desmet (5e)
1964 Jacques Anquetil (Fra) Raymond Poulidor (Fra) Federico Bahamontes (Spa) Gilbert Desmet (8e)
1965 Felice Gimondi (Ita) Raymond Poulidor (Fra) Gianni Motta (Ita) Frans Brands (8e)
1966 Lucien Aimar (Fra) Jan Janssen (Ned) Raymond Poulidor (Fra) Herman Vanspringel (6e)
1967 Roger Pingeon (Fra) Julio Jimenez (Spa) Franco Balmanion (Ita) Jozef Huysmans (8e)
1968 Jan Janssen (Ned) Herman Vanspringel (BEL) Ferndinand Bracke (BEL) Herman Vanspringel (2e)
1969 Eddy Merckx (BEL) Roger Pingeon (Fra) Raymond Poulidor (Fra) Eddy Merckx (1e)
1970 Eddy Merckx (BEL) Joop Zoetemelk (Ned) Gösta Petterson (Zwe) Eddy Merckx (1e)
1971 Eddy Merckx (BEL) Joop Zoetemelk (Ned) Lucien Van Impe (BEL) Eddy Merckx (1e)
1972 Eddy Merckx (BEL) Felice Gimondi (Ita) Raymond Poulidor (Fra) Eddy Merckx (1e)
1973 Luis Ocana (Spa) Bernard Thévenet (Fra) José Manuel Fuente (Spa) Lucien Van Impe (5e)
1974 Eddy Merckx (BEL) Raymond Poulidor (Fra) Vicente Lopez-Carril (Spa) Eddy Merckx (1e)
1975 Bernard Thévenet (Fra) Eddy Merckx (BEL) Lucien Van Impe (BEL) Eddy Merckx (2e)
1976 Lucien Van Impe (BEL) Joop Zoetemelk (Ned) Raymond Poulidor (Fra) Lucien Van Impe (1e)
1977 Bernard Thévenet (Fra) Hennie Kuiper (Ned) Lucien Van Impe (BEL) Lucien Van Impe (3e)
1978 Bernard Hinault (Fra) Joop Zoetemelk (Ned) Joaquim Agostinho (Por) Joseph Bruyère (4e)
1979 Bernard Hinault (Fra) Joop Zoetemelk (Ned) Joaquim Agostinho (Por) Paul Wellens (8e)
1980 Joop Zoetemelk (Ned) Hennie Kuiper (Ned) Raymond Martin (Fra) Johan De Muynck (4e)
1981 Bernard Hinault (Fra) Lucien Van Impe (BEL) Robert Alban (Fra) Lucien Van Impe (2e)
1982 Bernard Hinault (Fra) Joop Zoetemelk (Ned) Johan van der Velde (Ned) Daniël Willems (7)
1983 Laurent Fignon (Fra) Angel Arroyo (Spa) Peter Winnen (Ned) Lucien Van Impe (4e)
1984 Laurent Fignon (Fra) Bernard Hinault (Fra) Greg LeMond (VSt) Claude Criquielion (9e)
1985 Bernard Hinault (Fra) Greg LeMond (VSt) Stephen Roche (Ier) Eddy Schepers (14e)
1986 Greg LeMond (VSt) Bernard Hinault (Fra) Urs Zimmerman (Zwi) Claude Criquielion (5e)
1987 Stephen Roche (Ier) Pedro Delgado (Spa) Jean-François Bernard (Fra) Claude Criquielion (11e)
1988 Pedro Delgado (Spa) Steven Rooks (Ned) Fabio Parra (Col) Claude Criquielion (14e)
1989 Greg LeMond (VSt) Laurent Fignon (Fra) Pedro Delgado (Spa) Luc Roosen (27e)
1990 Greg LeMond (VSt) Claudio Chiappucci (Ita) Erik Breukink (Ned) Claude Criquielion (9e)
1991 Miguel Indurain (Spa) Gianni Bugno (Ita) Claudio Chiappucci (Ita) Johan Bruyneel (35e)
1992 Miguel Indurain (Spa) Claudio Chiappucci (Ita) Gianni Bugno (Ita) Jim Van de Laer (30e)
1993 Miguel Indurain (Spa) Tony Rominger (Zwi) Zenon Jaskula (Pol) Johan Bruyneel (7e)
1994 Miguel Indurain (Spa) Piotr Ugrumov (Let) Marco Pantani (Ita) Jim Van de Laer (24e)
1995 Miguel Indurain (Spa) Alex Zülle (Zwi) Bjarne Riis (Den) Johan Bruyneel (31e)
1996 Bjarne Riis (Den) Jan Ullrich (Dui) Richard Virenque (Fra) Johan Museeuw (95e)
1997 Jan Ullrich (Dui) Richard Virenque (Fra) Marco Pantani (Ita) Peter Farazijn (39e)
1998 Marco Pantani (Ita) Jan Ullrich (Dui) Bobby Julich (VSt) Axel Merckx (10e)
1999 Lance Armstrong (VSt) Alex Zülle (Zwi) Fernando Escartin (Spa) Kurt Van de Wouwer (11e)
2000 Lance Armstrong (VSt) Jan Ullrich (Dui) Joseba Beloki (Spa) Kurt Van de Wouwer (17e)
2001 Lance Armstrong (VSt) Jan Ullrich (Dui) Joseba Beloki (Spa) Axel Merckx (22e)
2002 Lance Armstrong (VSt) Joseba Beloki (Spa) Raimondas Rumsas (Lit) Axel Merckx (28e)
2003 Lance Armstrong (VSt) Jan Ullrich (Dui) Alexandre Vinokourov (Kaz) Christophe Brandt (52e)
2004 Lance Armstrong (VSt) Andreas Klöden (Dui) Ivan Basso (Ita) Axel Merckx (21e)
2005 Lance Armstrong (VSt) Ivan Basso (Ita) Jan Ullrich (Dui) Axel Merckx (39e)
2006 Oscar Pereiro (Spa) Andreas Klöden (Dui) Carlos Sastre (Spa) Axel Merckx (30e)
2007 Alberto Contador (Spa) Cadel Evans (Aus) Levi Leipheimer (VSt) Axel Merckx (62e)
2008 Carlos Sastre (Spa) Cadel Evans (Aus) Denis Menchov (Rus) Maxime Monfort (22e)
2009 Alberto Contador (Spa) Andy Schleck (Lux) Lance Armstrong (VSt) Jurgen Van den Broeck (15e)

Erelijst puntenklassement:
1953: Fritz Schär (Zwi)
1954: Ferdi Kübler (Zwi)
1955: Stan Ockers (BEL)
1956: Stan Ockers (BEL)
1957: Jean Forestier (Fra)
1958: Jean Graczyk (Fra)
1959: André Darrigade (Fra)
1960: Jean Graczyk (Fra)
1961: André Darrigade (Fra)
1962: Rudi Altig (Dui)
1963: Rik Van Looy (BEL)
1964: Jan Janssen (Ned)
1965: Jan Janssen (Ned)
1966: Willy Planckaert (BEL)
1967: Jan Janssen (Ned)
1968: Franco Bitossi (Ita)
1969: Eddy Merckx (BEL)
1970: Walter Godefroot (BEL)
1971: Eddy Merckx (BEL)
1972: Eddy Merckx (BEL)
1973: Herman Vanspringel (BEL)
1974: Patrick Sercu (BEL)
1975: Rik Van Linden (BEL)
1976: Freddy Maertens (BEL)
1977: Jacques Esclassan (Fra)
1978: Freddy Maertens (BEL)
1979: Bernard Hinault (Fra)
1980: Rudy Pevenage (BEL)
1981: Freddy Maertens (BEL)
1982: Sean Kelly (Ier)
1983: Sean Kelly (Ier)
1984: Frank Hoste (BEL)
1985: Sean Kelly (Ier)
1986: Eric Vanderaerden (BEL)
1987: Jean-Paul van Poppel (Ned)
1988: Eddy Planckaert (BEL)
1989: Sean Kelly (Ier)
1990: Olaf Ludwig (Dui)
1991: Djamolidine Abdoujaparov (Oez)
1992: Laurent Jalabert (Fra)
1993: Djamolidine Abdoujaparov (Oez)
1994: Djamolidine Abdoujaparov (Oez)
1995: Laurent Jalabert (Fra)
1996: Erik Zabel (Dui)
1997: Erik Zabel (Dui)
1998: Erik Zabel (Dui)
1999: Erik Zabel (Dui)
2000: Erik Zabel (Dui)
2001: Erik Zabel (Dui)
2002: Robbie McEwen (Aus)
2003: Baden Cooke (Aus)
2004: Robbie McEwen (Aus)
2005: Thor Hushovd (Noo)
2006: Robbie McEwen (Aus)
2007: Tom Boonen (BEL)
2008: Oscar Freire (Spa)
2009: Thor Hushovd (Noo)

Erelijst bergklassement:
1933: Vicente Trueba (Spa)
1934: René Vietto (Fra)
1935: Félicien Vervaecke (BEL)
1936: Julian Berrendero (Spa)
1937: Félicien Vervaecke (BEL)
1938: Gino Bartali (Ita)
1939: Sylvère Maes (BEL)
1947: Pierre Brambila (Ita)
1948: Gino Bartali (Ita)
1949: Fausto Coppi (Ita)
1950: Louison Bobet (Fra)
1951: Raphaël Geminiani (Fra)
1952: Fausto Coppi (Ita)
1953: Jesus Lorono (Spa)
1954: Federico Bahamontes (Spa)
1955: Charly Gaul (Lux)
1956: Charly Gaul (Lux)
1957: Gastone Nencini (Ita)
1958: Federico Bahamontes (Spa)
1959: Federico Bahamontes (Spa)
1960: Imerio Massignan (Ita)
1961: Imerio Massignan (Ita)
1962: Federico Bahamontes (Spa)
1963: Federico Bahamontes (Spa)
1964: Federico Bahamontes (Spa)
1965: Julio Jimenez (Spa)
1966: Julio Jimenez (Spa)
1967: Julio Jimenez (Spa)
1968: Aurelio Gonzalez (Spa)
1969: Eddy Merckx (BEL)
1970: Eddy Merckx (BEL)
1971: Lucien Van Impe (BEL)
1972: Lucien Van Impe (BEL)
1973: Pedro Torres (Spa)
1974: Domingo Perurena (Spa)
1975: Lucien Van Impe (BEL)
1976: Giancarlo Bellini (Ita)
1977: Lucien Van Impe (BEL)
1978: Mariano Martinez (Spa)
1979: Giovanni Battaglin (Ita)
1980: Raymond Martin (Fra)
1981: Lucien Van Impe (BEL)
1982: Bernard Vallet (Fra)
1983: Lucien Van Impe (BEL)
1984: Robert Millar (GBr)
1985: Luis Herrera (Col)
1986: Bernard Hinault (Fra)
1987: Luis Herrera (Col)
1988: Steven Rooks (Ned)
1989: Gert-Jan Theunisse (Ned)
1990: Thierry Claveyrolat (Fra)
1991: Claudio Chiappucci (Ita)
1992: Claudio Chiappucci (Ita)
1993: Tony Rominger (Zwi)
1994: Richard Virenque (Fra)
1995: Richard Virenque (Fra)
1996: Richard Virenque (Fra)
1997: Richard Virenque (Fra)
1998: Christophe Rinero (Fra)
1999: Richard Virenque (Fra)
2000: Santiago Botero (Col)
2001: Laurent Jalabert (Fra)
2002: Laurent Jalabert (Fra)
2003: Richard Virenque (Fra)
2004: Richard Virenque (Fra)
2005: Michael Rasmussen (Den)
2006: Michael Rasmussen (Den)
2007: Mauricio Soler (Col)
2008: Carlos Sastre (Spa)
2009: Franco Pellizotti (Ita)

Erelijst jongerenklassement:
1975: Francesco Moser (Ita)
1976: Enrique Martinez-Heredia (Spa)
1977: Dietrich Thurau (Dui)
1978: Henk Lubberding (Ned)
1979: Jean-René Bernaudeau (Fra)
1980: Johan van der Velde (Ned)
1981: Peter Winnen (Ned)
1982: Phil Anderson (Aus)
1983: Laurent Fignon (Fra)
1984: Greg LeMond (VSt)
1985: Fabio Parra (Col)
1986: Andrew Hampsten (VSt)
1987: Raul Alcala (Mex)
1988: Erik Breukink (Ned)
1989: Fabrice Philipot (Fra)
1990: Gilles Delion (Fra)
1991: Alvaro Mejia (Col)
1992: Eddy Bouwmans (Ned)
1993: Antonio Martin (Spa)
1994: Marco Pantani (Ita)
1995: Marco Pantani (Ita)
1996: Jan Ullrich (Dui)
1997: Jan Ullrich (Dui)
1998: Jan Ullrich (Dui)
1999: Benoît Salmon (Fra)
2000: Francisco Mancebo (Spa)
2001: Oscar Sevilla (Spa)
2002: Ivan Basso (Ita)
2003: Denis Menchov (Rus)
2004: Vladimir Karpets (Rus)
2005: Yaroslav Popovych (Oek)
2006: Damiano Cunego (Ita)
2007: Alberto Contador (Spa)
2008: Andy Schleck (Lux)
2009: Andy Schleck (Lux)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234