Zondag 20/10/2019

Sportgala: Dirk Van Tichelt vierde bij mannen, Ann Wauters bij vrouwen

Dirk Van Tichelt. Beeld BELGA

Volledige uitslagen in alle categorieën van het referendum voor Sporters van het Jaar, met uitzondering van de top drie (die wordt vanavond tijdens het Sportgala in Brussel bekendgemaakt):

. Sportman van het Jaar (de drie genomineerden zijn: David Goffin, Pieter Timmers en Greg Van Avermaet):

Punten Aantal eerste plaatsen
4. Dirk Van Tichelt (judo) 309 3
5. Thomas Pieters (golf) 183 1
6. Thierry Neuville (autosport) 181 4
7. Thomas Van der Plaetsen (atletiek) 178 3
8. Kevin De Bruyne (voetbal) 162 3
9. Wout van Aert (veldrijden) 154 3
10. Eden Hazard (voetbal) 102 6
11. Stoffel Vandoorne (autosport) 71 1
12. Yannick Carrasco (voetbal) 64 2
13. Hannes Obreno (roeien) 44 1
14. Tom Boonen (wielrennen) 37 1
15. Thomas De Gendt (wielrennen) 36 -
16. Maxime Richard (kajak) 34 1
17. Toby Alderweireld (voetbal) 33 -
18. Philip Milanov (atletiek) 31 -
19. Dennis Goossens (gymnastiek) 29 -
20. Bart Swings (snelschaatsen) 26 2
21. Jaouad Achab (taekwondo) 19 -
22. Seppe Odeyn (duatlon) 15 -
23. Quentin Serron (basket) 13 1
24. Sam Deroo (volley) 13 -
25. Louis Croenen (zwemmen) 6 -
26. John-John Dohmen (hockey) 5 (wildcard) 1
27. Timmy Simons (voetbal) 4 (wildcard) -
28. Marten Van Riel (triatlon) 2 (wildcard) -
29. Philippe Gilbert (wielrennen) 2 (wildcard) -
30. Tim Wellens (wielrennen) 1

. Sportvrouw van het Jaar (de drie genomineerden zijn: Jolien D'hoore, Delfine Persoon en Nafi Thiam):

Punten Aantal eerste plaatsen
4. Ann Wauters (basket) 349 4
5. Evi Van Acker (zeilen) 292 -
6. Emma Meesseman (basket) 248 -
7. Charline Van Snick (judo) 198 1
8. Tessa Wullaert (voetbal) 125 -
9. Sanne Cant (veldrijden) 96 1
10. Tine Deckers (triatlon) 76 1
11. Elke Vanhoof (BMX) 48 -
12. Wendy Jans (snooker) 43 -
13. Yanina Wickmayer (tennis) 24 -
14. Laura Gonzalez-Escallon (golf) 20 -
15. Nele Gilis (squash) 19 -
16. Sandrine Tas (skeeleren) 18
17. Nina Derwael (turnen) 4 (wildcard) -
18. Claire Michel (triatlon) 1 (wildcard) -
19. Aline Zeler (voetbal) 1 (wildcard) -

. Belofte van het Jaar (de drie genomineerden zijn: Louise Carton, Nina Derwael en Eli Iserbyt):

Punten Aantal eerste plaatsen
4. Artuur Peters (kajak) 152 24
5. Thomas Detry (golf) 133 23
6. Lotte Kopecky (wielrennen) 118 13
7. Renée Eykens (atletiek) 104 14
8. Anak Verhoeven (muurklimmen) 68 8
9. Jago Geerts (motorcross) 52 7
10. Quinten Hermans (veldrijden) 49 3
11. Harm Vanhoucke (wielrennen) 43 9
12. Niels Van Zandweghe (roeien) 34 4
13. Hans Vanwijn (basket) 30 1
14. Bjorg Lambrecht (wielrennen) 28 3
15. Anne Leemans (gymnastiek) 22 3
16. Hermien Peters (kajak) 9 2
17. Eliott Crestan (atletiek) 3 (wildcard) 1
18. Arthur Van Doren (hockey) 3 (wildcard) 1
19. Loïs Petit (judo) 3 (wildcard) 1
20. Joris De Loore (tennis) 2 (wildcard) -
21. Julie Allemand (basket) 2 (wildcard) -
22. Eva-Maria Palm (veldrijden) 1 (wildcard) -
23. Si Mohamed Ketbi (taekwondo) 1 (wildcard) -
24. Simon Lorenzi (muurklimmen) 1 (wildcard) -

. Ploeg van het Jaar (de drie genomineerden zijn: atletiekploeg 4x400m mannen (Belgian Tornados), hockeyploeg mannen (Red Lions), zwemploeg 4x100m vrij mannen):

Punten Aantal eerste plaatsen
4. Red Flames (voetbal) 93 6
5. Etixx-Quick Step (wielrennen) 91 9
6. 4x200m vrij mannen (zwemmen) 59 1
7. Belgian Lions (basket) 47 1
8. Nationale turnploeg vrouwen 43 1
9. Belgian Cats (basket) 42 2
10. Belgian Bullets (bobslee) 35 3
11. Vrouwenploeg baanwielrennen 32 2
12. Yellow Tigers (volley) 20 -
13. Red Dragons (volley) 19 1
14. Nationale rugbyploeg mannen 12 2
15. Rode Duivels (voetbal) 7 (wildcard) -
16. Nationale tafeltennisploeg 3
17. Nationale wielerploeg WK/OS 2 (wildcard) -
18. Club Brugge (voetbal) 1 (wildcard) -

. Coach van het Jaar (de drie genomineerden zijn: Jacques Borlée, Roger Lespagnard en Michel Preud'homme):

Punten Aantal eerste plaatsen
4. Kevin De Weert (wielrennen) 171 27
5. Gert Vande Broek (volley) 97 13
6. Eddy Casteels (basket) 97 8
7. Johan Van Herck (tennis) 94 11
8. Dominique Baeyens (volley) 77 5
9. Ives Serneels (voetbal) 72 6
10. Tom Steels (wielrennen) 63 5
11. Dirk Crois (roeien) 41 2
12. Francky Dury (voetbal) 6 (wildcard) 2
13. Vital Heynen (volley) 3 (wildcard) 1
. Felice Mazzu (voetbal) 3 (wildcard) 1
15. Filiep Tampere (boksen) 2 (wildcard) -
16. Yannick Ferrera (voetbal) 1 (wildcard) -
17. Philip Mestdagh (basket) 1 (wildcard) -

Er werden ook punten gegeven aan Shane McLeod en Roberto Martinez, maar alleen coaches met Belgische nationaliteit komen in aanmerking voor deze trofee.

. Paralympiër van het Jaar (de drie genomineerden zijn: Laurens Devos, Peter Genyn en Florian Van Acker):

Punten Aantal eerste plaatsen
4. Marieke Vervoort (atletiek) 248 43
5. Joachim Gérard (tennis) 212 33
6. Michèle George (paardensport) 134 12
7. Kris Bosmans (wielrennen) 64 7
8. Team relay Handbike 38 5

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234